1. Hrvatska nogometna liga, 23. kolo, 02.04.2011, 18:00 h, Stadion HNK Cibalia, gledatelja: 1000
Suci: Damir Batinić (Osijek), Davor Batinić (Osijek), Gradištanac (Osijek)

Proljeće stiglo i u Vinkovce

Iz Vinkovaca:Ante Jukić • subota, 02.04.2011.

Tek u petom pokušaju Cibalia je upisala prvu proljetnu pobjedu. Vinkovčani su danas pred svojim navijačima rezultatom 2:0 pobijedili Varaždin, a strijelci su bili Jurić i Kresinger.

Tomislav Mazalović
58'
15
Ninoslav Parmaković
83'

Samir Toplak

Izgleda da je proljetno sunce uspavalo igrače Cibalije i Varteksa, budući da je utakmica počela u vrlo ležernom ritmu, bez ikakvih prilika pred Matkovićem i Drevenom. Igralo se tako sve do 20 minute, kada je konačno krenulo.

Prvo uzbuđenje na utakmici u 20. je minuti inicirao Prgomet, koji se lijepim solo prodorom izborio za udarac s ruba šesnaesterca. Njegov pokušaj Dreven je obranio, a lopta se potom odbila do Kresingera, čiji je udarac u zadnji tren blokirao Dino Škvorc. Stoper Varaždinaca u ovoj je situaciji praktički spasio siguran gol, s obzirom da je mreža gostiju u tom trenutku bila prazna.

Vezane vijesti

Odmah u sljedećem napadu zanimljivo je bilo i u domaćem šesnaestercu. Vugrinec se lijepo prikrao iza neoprezne vinkovačke obrane, no u zadnjem trenutku loptu mu je s noge skinuo Duvnjak, tako da iskusni gostujući napadač ipak nije uputio udarac. Ovo, vrlo sadržajno razdoblje utakmice, u 23. minuti je zaključio Rugašević, koji je opasno pucao glavom nakon ubačaja Vitaića.

Do zasluženog vodstva Cibalia je došla u 28. minuti. Tomislav Jurić je pokupio jedan "otpadak" na 20-ak metara, ušao s loptom u kazneni prostor, te potom sjajnim driblingom izbacio pola gostujuće obrane. Udarac koji je uslijedio i nije bio pretjerano dobar, no lopta se ipak izmigoljila ispod Drevena i završila u mreži.

Nakon vodećeg pogotka domaćini su još nekoliko puta opasno kombinirali oko šesnaesterca gostiju, dok Varaždinci do odlaska na odmor nisu stvorili neku ozbiljniju prijetnju. Općenito možemo reći da je momčad Samira Toplaka ostala dosta toga dužna u prvom dijelu, bilo je tu dosta netipičnih grešaka za tehnički inače vrlo dotjerane igrače iz baroknog grada.

Reagirao je, stoga, Samir Toplak - u svlačionici je ostavio Punčeca i Glavinu, a u "vatru" ubacio Posavca i Glavicu. Varaždinci su u drugo poluvrijeme ušli odlično, i već u nekoliko uvodnih minuta propustili su dvije sjajne prilike za izjednačenje. U obje se našao u Vugrinec, čiji je pokušaj u 49. minuti Matković obranio, dok je pet minuta kasnije i vratar domaćina bio nemoćan, no Vugrinec je s pet-šest metara pucao pokraj gola. U tim trenucima domaća je obrana stvarno izgledala nesigurno, i pravo je čudo kako Varaždin to nije uspio iskoristiti.

Kazna za promašaje gostiju stigla je u 61. minuti. Bartolović je odlično izveo udarac iz kuta, Kresinger je bio najviši u skoku i Saša Dreven tu nije mogao ništa - domaćini su u jeku dominacije Varaždina udvostručili svoju prednost.

Još jednu odličnu priliku gosti su propustili u 70. minuti. Filip Škovrc je nakon kornera ostao nečuvan u petercu domaćina, no i njegov udarac otišao je pokraj gola. Postalo je tada izgledno kako će sva tri boda ostati u Vinkovcima, jer gosti su jednostavno puno toga promašili da bi se mogli nadati pozitivnom rezultatu.

Do kraja utakmice Cibalia je bez velikih stresova zadržala stečenu prednost i proslavila prvu proljetnu pobjedu. Priliku za revanš Varaždinci će imati već u utorak, kada je u Vinkovcima na rasporedu prva polufinalna utakmica Kupa.