Jelavić zabio u porazu

Ivor Krapac • subota, 02.04.2011.

Hrvatski reprezentativni napadač Nikica Jelavić bio je među strijelcima za svoj Rangers u 31. kolu škotskog Premiershipa, ali iako je dvaput vodila, momčad iz Glasgowa na koncu je pretrpjela neočekivani poraz od gostujućeg Dundee Uniteda. Rangers je time propustio izbiti na vrh ljestvice, ispred Celtica...

Iako je utakmica za njih započela dobro, pogotkom Nikice Jelavića za vodstvo u 19. minuti, Rangers je na koncu ostao bez ičega na svojem Ibroxu u 31. kolu škotkog prvenstva. Gostujući Dundee United slavio je s 3:2, čime je Jelavićeva momčad propustila izbiti na prvo mjesto ljestvice, bod ispred Celtica. Gradski rival je u subotu trebao odraditi gostovanje kod Inverness Caledonian Thistlea, ali ta utakmica odgođena je zbog terena natopljenog kišom.

Nakon što je Jelavić na asistenciju El-Hadjija Dioufa iz slobodnog udarca glavom doveo Rangers u vodstvo, gosti su se prvi put u egal vratili pogotkom Davida Robertsona u 45. minuti. Drugo poluvrijeme donijelo je još tri pogotka. Steven Naismith je u 52. vratio Rangers u vodstvo, da bi se do kraja utakmice za gostujući preokret pobrinuli Johnny Russell (77.) i David Goodwillie (89.).

Rangers je s ovim porazom ostao dva boda iza Celtica, koji će svoj susret ovog kola odraditi naknadno.

• Obrisan korisnik03.04.2011. u 13:34
    da nema tog jelavića nebi uopće spomenuli škotsku ligu, dajte malo više više manjh liga, a ne samo engleze i talijane
  • Obrisan korisnik03.04.2011. u 00:10