Kolo puno iznenađenja

Ante Dubravac • nedjelja, 03.04.2011.

Nastavljaju se zanimljivi rezultati u 3. HNL Zapad. Nakon što su u prošlom kolu sve vodeće momčadi upisale sigurne pobjede 23. kolo je donijelo potpuno suprotne rezultate...

Od prvih pet momčadi samo je Dugo Selo ostvarilo pobjedu dok su ostale ekipe poražene. Strijelci u pobjedi nad Segestom bili su Josip Roca u 13. minuti i Eugen Filipović u 56. minuti. S nova tri boda Dugo Selo se popelo na treću poziciju.

Nogometaši Radnika su na domaćem terenu doživjeli neočekivan poraz od Rovinja. Radnik je dobro otvorio utakmicu i stvorio nekoliko prilika. U 15. minuti dobar centaršut s desne strane, ali Petar Franjić loše reagira i lopta odlazi visoko iznad gola. Desetak minuta kasnije odlično proigravanje Vladimira Petrovića ne koristi mladi Ivan Plum. Nakon uvodnog pritiska gosti dolaze do pogotka. Igrala se 28.minuta, korner za Rovinj, gužvu pred domaćim golom najbolje koristi Matija Funčić i pogađa za 1:0.

Sve nade u eventualni preokret domaćini su izgubili odmah na početku drugog poluvremena. Već u 50. minuti Branislav Glamočanin zabija za 2:0. Do kraja susreta Radnik je pokušavao preokrenuti rezultat, ali bez uspjeha. U zadnjoj minuti utakmice gostujući kapetan Agron Barlecaj zarađuje crveni karton, ali rezultatske promijene nije bilo.

Vodeća momčad lige Crikvenica gostovala je u Medulinu i doživjela poraz 2:1. Domaćin je poveo u 14. minut, a strijelac je bio Robi Grdić. Rezultatom 1:0 otišlo se na odmor. Odmah na početku drugog dijela Crikvenica golom Danijela Spasića dolazi do poravnanja. Kada se činilo da će to biti i konačan rezultat u 85. minuti Igor Konović pogađa za 2:1 i veliko slavlje Medulina. Dvije minute kasnije crveni karton dobiva domaći igrač Andrea Vidalić međutim gosti nisu imali više vremena za eventualni preokret.

Zanimljiva utakmica odigrana je u Kutini gdje je posljednjeplasirana Moslavina dočekala Grobničan. U 33. minuti domaćin dolazi u vodstvo. Stjepan Jukić neoprezno skrivljuje kazneni udarac i pritom dobiva drugi žuti, isključujući crveni karton. Najstrožu kaznu u vodstvo 1:0 sigurno pretvara Danko Cerovečki. Iako su bili s igračem manje gosti do poluvremena potpuno okreću rezultat u svoju korist. Pogotcima Marka Bjelanovića i Marka Linića na odmor odlaze s prednosti 2:1. U nastavku utakmice Moslavina prvo u 59. minuti izjednačava preko Daria Forgača da bi u samoj završnici utakmice slavlje domaćinu osigurao Luka Toš koji postavlja konačnih 3:2 za Moslavinu.

U Poreču je odigran derbi začelja između Jadrana i Rudara. Uspješniji su bili domaćini rezultatom 2:0. Pobjedu Jadranu donio je Ivan Sertić s dva pogotka u drugom poluvremenu.

Nogometaši Nehaja su na svom terenu dočekali momčad Zeline i pobijedili 2:0. Najbitnije stvari su se dogodile na početku i kraju utakmice. Već u 6. minuti Danijel Žunić domaćine dovodi u vodstvo. Rezultat 1:0 održao se sve do 87. minute kada konačnih 2:0 postavlja Ibrahim Hajdini.

Od ostalih rezultata treba izdvojiti minimalnu pobjedu Novalje na gostovanju u Opatiji. Strijelac jedinoga gola bio je Lovre Čirjak u 78. minuti utakmice.