1. Hrvatska nogometna liga, 24. kolo, 08.04.2011, 18:00 h, Stadion ŠRC Zaprešić, gledatelja: 700
Suci: Ante Vučemilović (Osijek), Dalibor Conjar (Osijek), Siniša Sabljak (Požega), Andrej Burilo (Osijek)

Ante Zovko • petak, 08.04.2011.

Inter je u prvoj utakmici 24. kola 1. HNL na svojem terenu preokrenuo utakmicu protiv Šibenika. S 3:2 opet se vratio na "europsku" treću poziciju, a Šibenik ostavio da razmišlja kako sačuvati prvoligaški status.

Adrian Valentić
62'

Ivan Blažević
65'
9
Arber Abilaliaj
72'
Ivan Brečević
62'
21
Ivan Božić.
67'
26
Dražen Jelić
84'
Vjekoslav Lokica

Dosta zanimljivu utakmicu odigrali su Inter i Šibenik. Mnoštvo prilika i golova vidjeli su gledatelji, a sve je začinjeno domaćim preokretom koji je momčad Ilije Lončarevića vratio na treće mjesto. Makar i privremeno, Zaprešićani su pokazali da imaju namjeru izaći u Europu ako se za to pruži prilika. S druge strane, Šibenčanima slijedi završni boj za ostanak u ligi.

Inter je bio puno opasniji u početku, ali terensku nadmoć nikako nije uspijevao realizirati. U prvih desetak minuta prijetili du domaćini iz tri prekida, u 15. minuti zaprijetio je Mirko Kramarić iz slobodnog udarca koji brani Blažević.

Dvije minute kasnije pokušao je i Trajkovski iskosa s petnaestak metara, ali šibenski je vratar opet na mjestu. Kako su Zaprešićani ove sezone znali kažnjavati svoje goste, tako su dobili gol u vlastitu mrežu. Alispahić je povukao kontru po desnoj strani, navukao Santinija i uposlio Bačelića-Grgića koji lagano posprema loptu u mrežu.

A onda u završnici prvog poluvremena potpuni preokret Intera. U 39. Interova mladost donijela je izjednačenje. Trajkovski je nakon proboja po boku za 1:1 asistirao Budimiru, da bi u 43. Barišić preokrenuo rezultat iz gužve nastale nakon kornera i udarca Gulića glavom.

Opet je Inter na početku nastavka krenuo konkretnije, ali je tu bolju igru uspio oploditi tek u 59. minuti. Sve je sam učinio Aleksandar Trajkovski povukavši kontru, a onda je iz drugog pokušaja iz daljine pogodio šibenska vrata.

U 80. u gužvi poslije kornera Šibenčani su uspjeli zatresti prečku, a u 88. Ivan Božić zaključio je svojih dvadesetak minuta na terenu neopreznim klizećim startom na Hrvoju Jančetiću zbog kojeg je zaradio izravni crveni karton u situaciji kad nije bilo opasnosti po šibenska vrata. U posljednjoj minuti Santini je neoprezno izgubio loptu i omogućio Brečeviću da smanji na konačnih 3:2.

• Obrisan korisnik09.04.2011. u 17:46
    bravo žuti, opet smo bili efikasno, al lako nama kad imamo Acu :)
  • Obrisan korisnik09.04.2011. u 13:44
    Brecevic majstore...pokazi Vahi da tebe treba kupiti,umjesto alispahica ;)... forza Buje
  • Obrisan korisnik09.04.2011. u 10:23
    a kaj bi rijeka trebala bit treća?haha, aj ti rađe izvuci glavu iz gu*ice i počni vjerovat :))žiiivio rođo
  • Obrisan korisnik09.04.2011. u 02:19
    ajde dosadni ste vise da je nasa liga jadna....i Primera bi bila jadna da se u klubove ne ulaze niti jedan euro....dok bi i nasa liga bila ko primera da se milijarde ulazu u ligu ;))) kakva je takva je ali to je nasa liga
  • Obrisan korisnik08.04.2011. u 22:18