1. Hrvatska nogometna liga, 24. kolo, 09.04.2011, 20:10 h, Gradski stadion Varaždin, gledatelja: 2000
Suci: Tihomir Pejin (Donji Miholjac), Miro Grgić (Osijek), Hrvoje Barišić (Osijek)

Odlični Varaždinci nadigrali Splićane

S Gradskog stadiona u Varaždinu:Ivana Strahija • subota, 09.04.2011.

Hajduk Varaždinu nije bio težak protivnik, iako je pobjeda mlade domaće ekipe apsolutno zaslužena. Pokazali su Varaždinci mnogo više, a uz zadovoljstvo dobrom igrom tu je i prekid niza od četiri prvenstvena susreta bez pobjede.

Iako se dosta očekivalo od Hajduka u Varaždinu, druga ekipa lige nije se baš iskazala. Naravno, početni je sastav bio daleko od standardnog, zbog kartona i ozljeda, ali se ipak očekivalo više od dva šuta iznad domaćeg gola, koliko je Hajduk imao u prvih 45 minuta.

Početni sastavi

Samir Toplak je na travnjak poslao sastav u formaciji 4-2-3-1: Krklec - Šimek, D. Škvorc, Conjar, Kvesić - Brlečić, Šafarić - F. Škvorc, Glavina, Glavica – Vugrinec

Goran Vučević na travnjak je izveo formaciju 4-3-3: Subašić – Oremuš, Maloča, Jonjić, Jozinović – K. Ljubičić, M. Ljubičić, Andrić - Sačer, Vukušić, Tičinović

Na sreću, gledateljima nije bilo dosadno zbog razigranih Varaždinaca, koji su nakon četiri susreta bez pobjede došli do troboda, uz odlične role Glavice i strijelaca Vugrinca i Brlečića. Hajdukovi se pokušaji da zabije gol ni ne mogu ozbiljnije shvatiti, a domaći vratar Krklec baš i nije imao posla.

U utakmicu mlada domaća ekipa kreće odlično te vodi već od 12. minute. Glavica je prošao po desnoj strani, prevario Hajdukove braniče i nabacio loptu pred gol, gdje je na Vugrincu bilo da je glavom pospremi u suprotni kut mreže nemoćnog Subašića.

Nakon toga domaći suvereno vladaju travnjakom u Varaždinu, mogao je rezultat dići Šafarić, a iz daljine se okušao i Filip Škvorc. Gostujući se sastav ohrabrio tek u završnici prvog dijela, kad je jedinu ozbiljniju akciju doživio domaći vratar Krklec, a svladati ga pokušao je Tičinović.

Mario Manola

Mariju Manoli odana je pred utakmicu posebna počast, kad su mu predsjednik Kluba Zlatko Horvat i direktor Branko Janžek predali vrijedno umjetničko djelo. Manola naime odlazi u mirovinu nakon godina na mjestu tajnika Omladinske škole Varaždina. On je inače najbolji strijelac među nogometašima Varteksa svih vremena sa 107 postignutih golova, a u sezoni 1970/1971. bio je i najbolji strijelac lige s 25 golova.

I u drugo poluvrijeme Varaždinci kreću na najbolji mogući način. Glavica je loptu servirao Brlečiću, a on s dvadesetak metara od gostujućeg gola šalje izuzetno precizno naciljan šut i pogađa nebranjeni dio mreže Hajduka. Prvi je to gol 22-godišnjeg veznog igrača, koji se na taj način najbolje zahvalio na povjerenju kojeg mu je ukazao trener Samir Toplak, koji ga je smjestio na poziciju zadnjeg veznog, umjesto kartoniranog kapetana Roberta Punčeca.

Slijedi tridesetak minuta bez velikih događanja, u kojima su Splićani s nešto više želje pokušavali iznenaditi domaću obranu i vratara Krkleca. Maloča je prebacio gol nakon slobodnog udarca Andrića, a okušao je i Tičinović, no rezultat se i opet mijenja u korist domaćina.

U 79. minuti je iz igre izašao asistent za dva pogotka Glavica a umjesto njega ušao je Aganović, koji svega tri minute kasnije i sam asistira za pogodak. Pronašao je Aganović naime u odličnoj poziciji Vugrinca, koji se ne libi iskoristiti istrčalog Subašića i postići svoj 120. gol u karijeri, peti za Varaždin ove sezone i drugi u toj utakmici.

Do kraja utakmice mreže miruju, a Hajduk nije uspio postići ni počasni gol.

• ddg10.04.2011. u 19:21
    Hajduk je primjer kada ulica ( Torcida ) vodi klub. Uprava dogovori trenera ( Šuška ) a ulica prijeti, poziva na linč i ustoliči pripravnika za šegerta Gogija.....Hajduk ne želi kupiti Cernata jer znaju da je staromodan igrač za male utakmice, ali Torcida pritisne preko foruma, novina uprava... [više na forumu]
    ddg
  • snoopy10.04.2011. u 15:20
    ma nemam se ja šta tješit, navijam za dinamo, ali piše se priviše o lošem hajduku, a malo o dobrom varaždinu, hajduk je konačno uspostvno konture momčadi, i treba vučeviću dati vremena da on to posloži
    snoopy
  • Obrisan korisnik10.04.2011. u 14:36
    hajduk je ko španjsolki recreativo,ali doslovno :)
  • Obrisan korisnik10.04.2011. u 10:22
    @ snoopy - AK TE TJEŠI TO ŠTO SI NAPISAO, ONDA NEK TI BUDE :) . Svaka čast prije svega Torcidi koja tako navija za svoj klub, i kaj su donjeli malo dobre vibre na stadion, svaka čast i "VELIKOM" Hajduku, ali odigrao Hajduk nije NIŠTAAAA, jedan udarac u okvir gola u cijeloj tekmi, toliko o... [više na forumu]