1. Hrvatska nogometna liga, 24. kolo, 09.04.2011, 18:00 h, Stadion u Maksimiru, gledatelja: 1693
Suci: Igor Pristovnik (Zagreb), Željko Grgec (Bistra), Željko Novosel (Vrbovec)
Dinamo
Dinamo
Jakub Sylvestr 66'
1:0(0:0) Lokomotiva
Lokomotiva

Jakub Sylvestr slomio Lokomotivu

S Maksimira:Borna Rupnik • subota, 09.04.2011.

Dinamo je upisao novu prvenstvenu pobjedu. Na Maksimiru je slomljen otpor čvrste Lokomotive, a čovjek odluke bio je slovački ofenzivac Jakub Sylvestr, koji je u igru ušao kao zamjena...

Nogometaši aktualnog hrvatskog prvaka, zagrebačkog Dinama, napravili su još jedan korak prema obrani svoje titule. Pobijedili su Lokomotivu, teško, ali zasluženo.

ZLATNI BULE

Jedan je crni dres Lokomotive privukao posebnu pažnju. Nino Bule, zajedno sa kapetanom Sopićem iskusni predvodnik momčadi i prvi strijelac, svoju je devetku na leđima imao ispisanu zlatnom bojom, za razliku od svojih suigrača, čiji su brojevi bili bijeli.

Uvodne minute nisu kako to često biva ponudile testiranje snaga. Već u drugoj minuti zaprijetili su Lokosi, a Dinamo je odmah u sljedećem napadu uzvratio vrlo dobrim slobodnim udarcem Pedra Moralesa iz daljine, da bi na odbijenu loptu stigao kapetan Milan Badelj i s ruba šesnaesterca naciljao - prečku.

Ante Rukavina, koji je ovoga puta dobio od trenera Vahida Halilhodžića priliku od prve minute, prvu od svoje tri velike prilike u prvom dijelu propustio je u trećoj minuti, kada je sam pred Romeom Mitrovićem poslao loptu s krive strane vratnice. Udarac je okušao i Lokomotivin Frano Mlinar, a onda Rukavina opet nije dobro reagirao kada je krenuo prema golu Lokomotive.

Tada je ritam ipak malo pao, a Dinamo je uglavnom pokušavao udarcima iz kuta te ubačajima u kazneni prostor, no obrana Lokomotive predvođena Walidom Attom, Mislavom Komorskim i Laminom Samatehom dobro se i organizirano postavljala te čistila sve takve situacije. Na novu se pravu šansu čekalo do 29. minute, kada se na spuštenu loptu Rukavine u kazneni prostor probio mladi Mateo Kovačić, ali je Mitrović to u zadnji čas obranio, a kasnije se Tonel nije najbolje snašao.

Momčad Krunoslava Jurčića pokušala je povremeno organizirati napade, ali završnica im se svela na nekoliko neuspješnih pokušaja po boku te nepreciznih udaraca iz daljine i jedan pokušaj glavom Komorskog. Poluvrijeme je Rukavina zaključio slabim primanjem lopte u vrlo izglednoj situaciji.

KOMORSKI NA TRIBINU

Mladi Mislav Komorski odlučio se sredinom prvog poluvremena na jedno jednostavno rješenje u opasnoj situaciji pred svojim golom. Ispred igrača Dinama svom je snagom opalio loptu van terena, a ona je odsjela daleko na istočnoj tribini.

Iako su Jurčić i Halilhodžić na poluvremenu na teren poslali Fatosa Beqiraja, Jakuba Sylvestra i Matea Poljaka, odnos snaga se početkom drugog poluvremena nije promijenio. Dinamo je imao loptu i inicijativu, jedan (pre)oštar start Beqiraja, no nije imao ključ za Lokomotivinu bravu, odnosno prilično discipliniranu i pokretljivu obranu. Štoviše, dobru je priliku na ubacivanje Samateha imao Nino Bule, ali je Ivan Kelava to uhvatio.

Nakon još desetak minuta neuspješnih pokušaja dobitnu su kombinaciju za Dinamo ipak odigrali asistent Ivan Tomečak, koji je s desne strane dostavio prizemnu loptu za mladog Slovaka Sylvestra, koji se na rubu peterca uspio okrenuti i matirati Mitrovića za 1:0. Lokomotiva je, doduše, dobro reagirala, odličnim i zamalo nepreciznim udarcem Poljaka te manje preciznim volejem čije je autor bio igrač koji dobro pozna Dinamo - Dodo.

Lokomotivini pokušaji izjednačenja svedeni su na pokušaj Dalibora Pandže u bliži kut koji je osujetio Kelava, dok je najopasnija situacija bila ona u 84. minuti, kada je nakon Mlinarovog kornera skočio Komorski, ali je prohujalo tik pored Dinamovog okvira gola. Do kraja susreta Dinamo je zadržao loptu i nije dopustio povratak svom suparniku, koji tako ostaje u grčevitoj borbi za opstanak.

• Obrisan korisnik11.04.2011. u 08:01
    Da bar Lokomotiva padne u drugu ligu, kvare i ovako pokvarenu ligu... Nemaju svoj stadion, nemaju navijače, nemaju čak niti svoje igrače i financije nego žive od Dinama...
  • Obrisan korisnik10.04.2011. u 01:26
    ako nam je lokomotiva c momčad ko nam je b? samo nemoj reć hajduk, njih smo dobili čak 2:0..
  • Obrisan korisnik09.04.2011. u 22:35