1. Hrvatska nogometna liga, 24. kolo, 09.04.2011, 18:00 h, Stadion na Kantridi, gledatelja: 1200
Suci: Goran Proleta (Opuzen), Leo Krstičević (Ploče), Antonijo Pejić (Podstrana)

Mihaela Bradovski • subota, 09.04.2011.

Nogometaši Rijeke ni u trećem ovogodišnjem pokušaju nisu uspjeli stići do slavlja na Kantridi. Nakon Karlovca i Cibalije bod je sa sobom odnijela i momčad Zagreba...

Franco Chiavarini
70'
23
Neven Marković
89'
21
Ivica Džolan
90'
Luka Pavlović

Oba stratega najavila su otvorenu igru, igru bez kalkulacija i težišta na defenzivi. Razigranija i organiziranija u prvome dijelu bila je domaća momčad, a nakon 21. minute Riječani su po prvi puta ovoga proljeća slavili pogodak pred vlastitim tribinama. S druge strane, za zagrebaše je ponovno bilo koban jedan prekid, baš kao što je bilo slučaj na gostovanju kod Splita.

Nakon kornera loptu je dva puta prema vratima crvenih poslao Baković, nakon drugog pokušaja ona je stigla do Pilčića koji puca nakon okreta i pogađa iza Bašića. Zagreb je svoju jedini priliku iz prvih 45 minuta propustio preko Celiščaka. James je s desne prebacio stranu, na dijagonalu je stigao Celiščak, no lopta odlazi malo pored suprotne stative.

Rijeka je pred kraj mogla povisiti prednost, u priliku je dugom loptom izbačen Milan Đurišić, no u situaciji jedan na jedan od njega je uspješniji gostujući čuvar mreže. Mogli su Riječani novo veselje svojim navijačima donijeti i na ulasku u nastavak, ali tada se na putu do novog pogotka ispriječio okvir gola. Pucao je Štrok s ruba kaznenog prostora.

Na žalost poklonika Rijeke bila je to posljednja ozbiljna akcija i prilika njihovih ljubimaca. U 59. minuti Igor Jugović presjekao je jednu loptu, stigao do domaćeg šesnaesterca, dodao loptu na desnu za Krstanovića kojem nije bilo teško poentirati ispod Lisjaka za svoj 12. pogodak sezone. Pogodak je Zagrebu dao krila, zaigrali su Pjesnici nakon toga angažiranije, dok su Scorijine snage u potpunosti stale.

Sastav Luke Pavlovića u posljednjih je pola sata u potpunosti popravio dojam s početka te su na koncu susreta oba stratega konstatirala kako je podjela bodova najpošteniji rezultat. Gosti su do kraja do novog pogotka pokušali stići preko Celiščaka, odnosno Jamesa, dok je na drugoj strani, jednako tako iz daljine, pokušao Štrok, no rezultat se nije promijenio u korist niti jedne momčadi.

Zagreb je ovom pobjedom prekinuo niz od dva poraza, dok je Rijeka nastavila svoj bez pobjede na Kantridi. A taj domaći niz traje već šest mjeseci. Posljednji put na Kantridi je pala Lokomotiva, bilo je to 2. listopada prošle godine.