Radnik pobjedom preuzeo vrh

Ante Dubravac • nedjelja, 10.04.2011.

25. kolo 3. HNL Zapad donijelo nam je susret drugoplasiranoga Radnika i vodeće Crikvenice. Uspješniji su bili Sesvećani rezultatom 2:0. Pobjedom nad Rudarom Moslavina je pobjegla s dna.

Utakmica koja je izazvala najviše pažnje svakako je direktan dvoboj za prvu poziciju između Radnika i Crikvenice. Od samog početka utakmice domaća momčad je imala terensku inicijativu dok su se gosti orijentirali na obranu i traženje svojih napadača dugim loptama. Radnik je poveo u 35. minuti pogotkom Vladimira Petrovića koji prihvaća izvrsno dodavanja Filipa Vukića, izbacuje vratara Sandra Sroka i zabija za 1:0. Iako su se gosti bunili misleći da je strijelac bio u zaleđu sudac utakmice Matija Pajvot pokazao je na centar. Već u 39.minuti Radnik vodi 2:0. Strijelac prvog pogotka Petrović šalje odličnu loptu prema Borni Vinčiću kojem nije bilo teško savladati nemoćnog gostujućeg vratara.

Drugo poluvrijeme je očekivano donijelo pad u tempu igre. Radnik je inicijativu prepustio gostima iz Crikvenice te iz kontre pokušavao doći do trećeg pogotka. Osim nekoliko gostujućih pokušaja iz daljine do kraja utakmice nije bilo izglednije prilike. Konačnih 2:0 za Radnik ujedno je značilo i preuzimanje vodeće pozicije na ljestvici.

Poraz Crikvenice iskoristio je Grobničan koji je pobjedom na svom terenu protiv Rovinja preuzeo drugo mjesto na ljestvici. U zadnjoj minuti prvog poluvremena gosti dolaze u vodstvo. Kazneni udarac za Rovinj sigurno realizira kapetan momčadi Petar Duvnjak. U drugom dijelu utakmice domaćin pritišće i dolazi do preokreta. Prvo u 69. minuti za 1:1 pogađa Sandro Ugrina da bi u 82. minuti vrijednu pobjedu Grobničanu osigurao Jeton Imera.

Osim borbe za prvo mjesto zanimljivo je i na dnu ljestvice. Derbi začelja odigran je u Kutini gdje su se sastali Moslavina i Rudar. Domaćin je bio uvjerljiv i zabilježio pobjedu 4:0 uz hat trick Danka Cerovečkog od čega su dva pogotka bila iz najstrože kazne. Osim Cerovečkog u strijelce se upisao i Matej Magdić u 74. minuti. Ovom pobjedom Moslavina više nije na posljednjem mjestu već je tu neslavnu poziciju prepustila Rudaru.

Zanimljiva i vrlo efikasna utakmica odigrana je u Senju gdje su se sastali Nehaj i Orijent. Već u prvoj minuti domaćin dolazi u vodstvo preko Ibrahima Hajdinija. Gosti se ubrzo oporavljaju od početnog šoka i u 13. minuti poravnavaju rezultat na 1:1, strijelac je Stjepan Mikulić. Na odmor ipak odlaze zadovoljniji Senjani koji dolaze do novog vodstva u 40. minuti kada zabija Marko Prpić. u drugom poluvremenu potpuni preokret gostiju. U 57. minuti svoj drugi pogodak postiže Mikulić, a tri minute prije kraja slavlje Orijentu donosi Željko Žarić koji postavlja konačnih 3:2.

Opatija je na svom terenu potpuno nadigrala Segestu i slavila s visokih 5:2. Posebno se istaknuo Alen Matovina koji je zabio čak četiri gola. Jadran je u Poreču bio bolji od Krka rezultatom 4:1. Već u četvrtoj minuti domaćini su vodili sa 2:0, a strijelci su bili Ivan Sertić i Miliam Guerrib. Oba igrača su se do kraja utakmice još jednom upisali u strijelce. Počasni gol za Krk djelo je Siniše Tomića u 77. minuti utakmice.

Jedinu utakmicu bez pobjednika u ovom kolu odigrali su Vrbovec i Zelina. Domaćin je poveo u 57. minuti pogotkom Vladimira Lalića, a konačnih 1:1 postavlja iz najstrože kazne Tomislav Medved u 70. minuti.