I dalje gužva pri vrhu

Damir Žbulj • nedjelja, 10.04.2011.

U susretima 24. kola 3. HNL - Istok nije bilo iznenađenja. Podravina i Bjelovar stigli su do domaćih pobjeda, Đakovo je u gradskom derbiju bilo bolje od Croatije, dok je Mladost iz Cernika minimalno svladala NAŠK...

Podravina je stigla do uvjerljive pobjede nad oslabljenim Lipikom. Domaći nogometaši, s dva pogotka u svakom poluvremenu, stigli su do slavlja koje ih je zadržalo na vodećem mjestu prvenstvene ljestvice. Utakmicu je odlično otvorio Nikola Valjak, zabivši dva pogotka u prvih 20 minuta susreta. Nastavak utakmice donio je još dva gola za domaću ekipu. Kristijan Ribić u 61. te Jurica Vručina, minutu prije kraja susreta, 'dokrajčili' su goste iz Lipika.

Bjelovar je minimalno svladao Belišće te je ostao u priključku za vodećom Podravinom. Jedini pogodak pao je na samom početku utakmice, a strijelac za pobjedu i vrijedna tri boda bio je Ivan Plantek, u sedmoj minuti. Mladost iz Cernika je na svom travnjaku dočekala nogometaše NAŠK-a te je jednim pogotkom riješila pitanje pobjednika. Mreže su mirovale do 67. minute, kada je Matej Vlaović svladao gostujućeg vratara i tako osigurao slavlje svojoj ekipi.

Pravi gradski derbi odigrali su nogometaši Croatije i Đakova. Dvoboj između ekipa s dna i vrha poretka pripao je 'gostujućim' nogometašima te će Croatia bodove spasa morati tražiti protiv slabijih protivnika. Pred 300-tinjak gledatelja Đakovo je stiglo u vodstvo u 36. minuti, golom Denisa Majera. Rezultat se nije mijenjao sve do same završnice utakmice, kada Goran Borko, tri minute prije kraja, postiže i drugi pogodak za Đakovo, što je bio i konačni rezultat ovog dvoboja.

Otok je stigao do vrijedne pobjede na gostovanju u Prelogu, a jedini pogodak postigao je Marko Blašković u 24. minuti utakmice. Koprivnica je uvjerljivo svladala Slobodnicu 4:1, a pitanje pobjednika bilo je riješeno nakon prvih 45 minuta igre, jer su domaći i na poluvremenu imali velikih 3:0. Jagić, Milas i Topolčić svladali su vratara gostiju u prvom poluvremenu. Na 4:0 povisio je Ivica Pavlović u 51. minuti, dok je počasni pogodak za goste djelo Velića, u posljednjoj minuti utakmice.

Nedelišće i Slavija odigrali su čvrstu i oštru utakmicu u kojoj su, nakon preokreta, do pobjede stigli domaći nogometaši. Sudac je morao čak 11 puta vaditi kartone, a od 75. minute Nedelišće je ostalo s desetoricom na terenu. U prvom poluvremenu pogodaka nije bilo, dok su u nastavku strijelci precizni bili čak četiri puta. Poveli su gosti na samom otvaranju drugog poluvremena, golom Jakovljevića u 49. minuti. Rezultat je na 1:1 poravnao Denis Golubić u 57. minuti, iskoristivši pogrešku gostujućeg vratara. Nakon što je domaćima isključen Davor Balent, 15 minuta prije kraja, uspjeli su nogometaši Nedelišća postići još dva pogotka i utakmicu riješiti u svoju korist. Danijel Jagec bio je siguran realizator kaznenog udarca, četiri minute prije kraja, dok je Vizinger u posljednjoj minuti zabio i treći gol za domaće, postavivši rezultat na konačnih 3:1.

Križevci i Graničar odigrali su susret s pet pogodaka, gledatelji su vidjeli 11 žutih kartona, jedan crveni, a do pobjede su na kraju stigli domaći nogometaši. Križevčani su poveli u 15. minuti golom Bukala, ali dvije minute prije kraja prvog poluvremena rezultat poravnava Breškić. Domaće u novo vodstvo dovodi Hrvoje Ledinski u 58. minuti, no, samo dvije minute kasnije na 2:2 poravnao je Ozren Galović. 'Ludih' pet minuta zaključio je Marko Đurec, pogotkom u 63. minuti, za 3:2 i ponovnu prednost Križevaca. Posljednjih deset minuta gosti su odigrali bez isključenog Prnjaka te su domaći mirno priveli susret kraju.

Slatina je napokon prekinula svoju lošu seriju. Nakon tri uzastopna poraza stigli su do uvjerljive pobjede. Na svom travnjaku uspjeli su poraziti osječku Olimpiju rezultatom 4:0. Već do odmora domaći su vodili 2:0, golovima Dorića i Gudelja, dok su u nastavku protvnika 'dokrajčili' Ćubel i Cicvarić, u posljednjih osam minuta utakmice.