Vodeni sportovi

Vaterpolisti Mladosti uvjerljivi protiv Solarisa

Boris Bilas • srijeda, 12.04.2000.

U zaostaloj utakmici 18. kola vaterpolskog prvenstva Hrvatske Mladost HPB uvjerljivo je savladala šibenski Solaris 14-4 (3-1, 1-1, 6-0, 4-2).

Žapci su se brzo oporavili nakon nedjeljne katastrofe protiv Bečeja te su rutinskom igrom potpuno nadigrali Solaris. Šibenčani su se dobro držali u prve dvije četvrtine kada su Mladostaši igrali dosta opušteno u napadu te su dopuštali Solarisu da iz kontri postignu svoja prva dva gola.

Nakon što je druga četvrtina završila 1-1 Mladostaši u nastavak utakmice ulaze puno ozbiljnije i u trećoj četvrtini potpuno uništavaju Solaris koji u tom djelu igre nije imao odgovora na igru aktualnih prvaka države. U zadnjoj četvrtini Žapci su rutinskom igrom povećali prednost na deset golova razlike iako su obrani odigrali nešto slabije nego u ostalom djelu utakmice.

Treba reći da su šibenčani još i dobro prošli jer da nije bilo razigranog Renata Vrbičića koji je postigao tri gola pitanje je kako bi izgledao konačni rezultat ove utakmice.

Mladost se ovom pobjedom izjednačila sa Splitskom Bankom na drugom mjestu, ali Splitska Banka ima utakmicu manje koju će odraditi sutra kada igraju veliki derbi sa pobjednikom LEN kupa dubrovačkim Jugom.

Mladost je ovom pobjedom isprala barem malo vratila povjerenje koje je izgubila kod svojih navijača nakon nedjeljnog poraza od Bečeja i najavila povratak u formu u kakvoj je bila prije tog susreta.

Strijelci: Herceg 4(1), D.Kobeščak 2,Primorac 2, V. Kobeščak 1, Bukić 1, Varga 1,1 Rogin 1, Glavan 1 i Padovan 1 za Mladost HPB; Vrbičić 3 i Gligić 1 za Solaris
Igrač više: Mladost 9(4); Solaris 4(1)
Četverci: Mladost 1(1); Solaris 0