Radniku plus četiri

Mišo Gulić • nedjelja, 17.04.2011.

Radnik je iskoristio remi Crikvenice i Grobničana te pobjedom učvrstio vodstvo dok se Vrapče trećim uzastopnim trijumfom probilo na drugo mjesto.

Dvadeset i šesto kolo donijelo nam je odmak vodećeg Radnika i veliku borbu za poziciju broj dva. Najbolji posao odradilo je Vrapče koje je svladavši Vrbovec preskočilo konkurente i na osnovu bolje gol razlike drži mjesto "prve pratilje".

Zelina je drugim uzastopnim remijem, ovog puta protiv Opatije, skliznula na petu poziciju. Sama utakmica bila je dosta živa, ali strijelci se nisu iskazali i gosti mogu biti iznimno zadovoljni sa osvojenim bodom.

Vrapče je iskoristilo posrtaje konkurencije te zasjelo na drugo mjesto, a pitanje pobjednika u susretu sa Vrbovcem riješili su u prvom dijelu golovima Cigrovskog i Bešlića, za konačnih 2:0.

U Sisku je Segesta golom Matije Bača iz 21. minute susreta, pobijedila Jadran i tako nastavila odlične domaće predstave. Problem Siščana očituje se u nešto skromnijim gostujućim predstavama i to objašnjava tek sedmu poziciju na ljestvici najstarijeg Hrvatskog kluba.

Susret posljednjeg i prvog sam po sebi ne bi trebao nuditi neku dramatiku, ali Labinjani su se potrudili itekako skupo "prodati kožu" vodećem Radniku. Gosti su mnogo konkretnijom igrom u prvom dijelu, golovima Petrovića i Vukića, na predah otišao sa 2:0. U nastavku se domaći bude i smanjuju rezultat golom Načinovića u predzadnjoj minuti dok za nešto više nije bilo vremena.

Rovinj je uvjerljivom pobjedom od 3:0 prekinuo svoj niz od dva poraza, a produžio onaj Nehaja koji sada broji tri. Golove za domaće postigli su Tomić u prvom te dva puta Duvnjak u drugom dijelu, od čega je drugi pogodak postignut iz jedanaesterca.

Na Krimeji, Orijent i Dugo Selo podijelili su bodove, a sve bitno dogodilo se u prvom dijelu kada su mreže tresli Bogičević za domaće i Stošić za goste.

Podjelu bodova vidjeli su i gledatelji u Novalji gdje je gostovala Moslavina. U ne baš kvalitetnoj predstavi mreže se nisu tresle pa će i jedni i drugi, priliku za bijeg iz donjeg dijela ljestvice morati potražiti nekom dugom prilikom.

Preporođeni Medulinjani protutnjali su kroz Krk i domaćinima ostavili tri gola u mreži. Treći trobod u četiri utakmice gostima je omogućio priključak sa sredinom ljestvice dok domaća agonija i dalje traje. Svi pogodci pali su u drugom dijelu, a strijelci su bili Mujić i Gnip, koji je postigao dva pogotka.

U derbiju kola Crikvenica je ugostila Grobnik te povela već u devetoj minuti golom Jovanovića dok su gosti izjednačili u 47. minuti preko Ede Flege. Novi remi domaćinima je tako produžio niz na četiri utakmice bez pobjede.