Mladost iz Cernika preskočila Podravinu

Damir Žbulj • ponedjeljak, 18.04.2011.

Nakon odigranih 25 kola 3. HNL - Istok ponovno smo vidjeli promjenu na vrhu poretka. Podravina je poražena kod Belišća, Mladost iz Cernika je bila bolja od imenjaka iz Preloga, dok su Đakovo i Bjelovar odigrali susret bez pobjednika...

U derbiju 25. kola, Podravina je prekinula svoj niz od šest utakmica bez poraza na gostovanju kod Belišća. Teško su stradali, loptu je njihov vratar iz svoje mreže morao vaditi tri puta, a kraj dvoboja dočekali su s desetoricom na travnjaku. Belišće je stiglo do vodstva pred istek prvih 45 minuta. Dvije minute prije odlaska na odmor loptu je u gol pospremio Zoran Ratković. Ključan trenutak susreta dogodio se u 56. minuti. Igrač gostiju, Jurica Vručina, je zbog grubog starta zaradio isključenje, a Belišće je brojčanu prednost na terenu iskoristilo već osam minuta kasnije. Ivan Skelac povećao je vodstvo domaćih na 2:0, u 64. minuti igre. Priču je zaključio Jurčević, trećim pogotkom za Belišće, deset minuta prije isteka vremena.

Đakovo i Bjelovar, u još jednom okršaju ekipa iz vrha poretka, tražili su bodove kojima bi se priključili samom vrhu poretka. Međutim, u utakmici bez golova, zadovoljniji možda mogu biti gosti, koji su osvojenim bodom sačuvali prednost ispred Đakova, a vodeća Mladost bježi im samo dva boda. Mladost iz Cernika zasjela je ponovno na čelo trećeligaške kolone. Iskoristili su 'kiks' Podravine te su, možda i teže od očekivanog, slavili protiv imenjaka iz Preloga na svom travnjaku. Ipak, gosti prvi stižu do vodstva i to već nakon 13 minuta igre, a u strijelce se upisao Antonio Dodlek. Domaći su odgovorili s dva brza pogotka, u razmaku od samo četiri minute igre. Prvo je u 18. minuti na 1:1 poravnao Martinović, dok je za potpuni preokret domaćih zaslužan Matej Terzić, pogotkom u 22. minuti utakmice. No, od golova bilo je to sve na ovom susretu pa domaći nogometaši ipak mogu biti zadovoljni upisanom novom pobjedom.

Slobodnica je stigla do minimalne pobjede na svom terenu. Bili su bolji od Otoka rezultatom 1:0, a jedini pogodak na susretu djelo je Vrhovca, na isteku pola sata igre. Graničar je stigao do zaslužene pobjede nad gostima iz Nedelišća. Nakon prvih 45 minuta vodili su 2:0, golovima Pejakovića, koji je mrežu Nedelišća tresao u otvaranju prvog dijela, u petoj minuti, te u završnici, u 42. minuti. Nakon desetak minuta igre u nastavku gosti smanjuju prednost Graničara, a u strijelce se upisao Vizinger. Ipak, još s dva pogotka u mreži gostiju, domaći su riješili pitanje pobjednika ovog dvoboja. Tufegdžić u 72. te Galović, iz kaznenog udarca, u 78. minuti, dižu rezultat na 4:1. Sedam minuta prije kraja, iz novog kaznenog udarca, Nedelišće je, pogotkom Jarića, smanjilo rezultat na konačnih 4:2.

Slavija iz Pleternice zaustavljena je na svom terenu od posljednje plasirane Croatije iz Đakova. Susret je završio bez pobjednika i bez golova, a domaći nogometaši mogu žaliti za propuštenim prilikama i inicijativi tijekom cijelog susreta. Lipik je na domaćem terenu stigao do nove pobjede. Iako su gosti iz Koprivnice bili aktivniji, rezultat je na kraju bio 2:1 za domaću ekipu.

Osječka Olimpija i Križevci odigrali su jedno zanimljivu i uzbudljivu utakmicu u kojoj je palo čak šest golova, a prednost domaćih na odmoru, gosti su okrenuli u nastavku i zasluženo stigli do slavlja. Praktički čim se krenulo s centra, u drugoj minuti, Olimpija je povela golom Šimičića. Nakon 25 minuta igre domaći su povećali svoje vodstvo preko Živkovića te se činilo kako će do kraja utakmice stići do sigurne pobjede. Međutim, nastavak je donio jednu sasvim drugu utakmicu. U 71. minuti Nikola Orejaš smanjio je na 2:1, a samo dvije minute kasnije Ledinski poravnava rezultat na 2:2. Pitanje je kako bi ovaj susret završio da su domaći realizirali kazneni udarac u 75. minuti, ovako, tri minute prije kraja golom Bukala i u posljednjim trenucima utakmice, pogotkom Rumenjaka, gosti stižu do pobjede.

NAŠK je doživio treći uzastopni poraz. Na njihovom terenu sva tri boda odnijela im je slabašna Slatina. Do odmora se mreže nisu tresle, a za prvi pogodak na susret trebalo se čekati sve do 57. minute, kada Ugarković goste dovodi u vodstvo. Na 0:2 povisio je Anto Gudelj u 64. minuti, dok je treći pogodak u mrežu domaćih pospremio ponovno Ugarković. Domaći su do počasnog pogotka stigli četiri minute prije kraja, a strijelac je bio Pinter.