PSG se pridružio Lilleu

Maja Giljanović • srijeda, 20.04.2011.

Osnovanom 1970. godine PSG-u je ovogodišnje finale izboreno na gostovanju kod drugoligaša Angersa ukupno 12., a 14. svibnja na Stade de Franceu branitelji naslova će protiv Lillea loviti deveti naslov pobjednika.

Naelektrizirana atmosfera dočekala je branitelje naslova na Stade Jean-Bouinu, ali PSG je ohladio strasti navijača koji su prvi i jedini put finale Coupe de Francea dočekali još 1957. godine.

54 godine poslije Anbgers je zaustavljen pred vratima Stade de Francea: pružila je momčad koja je u Ligue 2 posljednji put izgubila 15. siječnja, u svim natjecanjima nanizala 14 utakmica bez poraza i na putu do polufinala Kupa među ostalima izbacila i Valenciennes (2:1) i Bordeaux (1:0) solidan otpor osmerostrukim pobjednicima, ali do novog iznenađenja nije došla.

Vezane vijesti

Parižani su krenuli autoritativno od prvog napada, prvu je opasnost već u 1. minuti zakuhao Bodmer, a ni u nastavku nisu popuštali. Malicki je na golu domaćina živio na rubu: u 13. minuti blizu je bio Ceara, a u 21. Hoarau pogodio stativu. Neminovno se dogodilo minutu poslije i PSG je nadmoć okrunio golom Bodmera za 1:0.

U 43. minuti Bodmer, a minutu poslije Nene i Chantome zamalo podebljavaju vodstvo, ali što Malicki, što prečka, spašavaju Angers.

Spasa za domaćina zato nije bilo u 51. minuti kod udarca Nenea, ali Angers nije klonuo duhom i Renouard je pet minuta poslije poslao loptu iza leđa Coupeta i vratio drugoligaša u život. Navijači su živnuli, ali entuzijazam im je bio kratkog daha: Hoarau je u 62. minuti poentirao iz kontre, Nene se sjurio put šesnaesterca Angersa, odupro se dvojici domaćih obrambenjaka, uposlio Hoaraua, a francuski je reprezentativac ljevicom odapeo i 19. golom sezone definitivno uklonio pitanja o pobjedniku.

PSG je dvaput uzastopce Kup osvojio 1982. protiv Saint-Etiennea (6:5 na penale) i 1983. protiv Nantesa (3:2), a da i po drugi put ne obrani naslov 14. svibnja na Stade de Franceu pokušat će se pobrinuti Lille koji je u utorak bio bolji od Nice (2:0).