Vratar Rangersa spasitelj protiv Celtica

Borna Rupnik • ponedjeljak, 25.04.2011.

Nogometaši Celtica nakon novog Old Firma sami odlučuju o svojoj sudbini u prvenstvu Škotske, a propustili su sjajnu priliku zadati možda i konačan udarac Jelavićevim Rangersima...

U najvećem derbiju škotskog nogometa u nedjelju nije bilo pogodaka. Celtic i Glasgow Rangersi odigrali su na Ibroxu 0:0, čime je momčad našeg Nikice Jelavića sačuvala bod viška na vrhu prvenstvenog poretka, no Celtic ima utakmicu manje.

Naš je nogometaš odradio svih 90 minuta, a najbolju je šansu za Rangerse propustio Kyle Lafferty u 50. minuti dvoboja.

Celtic je prijetio preko Danijela Majstorovića i Emilia Izaguirrea, a ključni trenutak utakmice zbio se osam minuta prije kraja. Stevenu Davisu suđen je prekršaj u kaznenom prostoru nad Anthonyjem Stokesom, a loptu je na bijelu točku stavio Georgios Samaras.

Grku je, međutim, kazneni udarac obranio domaći vratar Allan McGregor i tako spasio Rangerse poraza.

"Ostala nam je ta prednost jedne neodigrane utakmice. Ne smijemo si dopustiti prokockati je. Protiv Rangersa smo izgledali samopouzdano, mislim da su igrači Celtica odgovorili na sva pitanja koja su se postavljala o njima", izjavio je poslije susreta trener Celtica Neil Lennon.