Dubrava 31:26 Međimurje
Međimurje

Dubrava uzela ponuđeno

Ivana Strahija • ponedjeljak, 25.04.2011.

U Zagrebu su se rukometaši Dubrave okoristili slabim izdanjem Međimurja i uvjerljivo svladali donedavno izazovne protivnike s plus pet

Dubrava – Međimurje 31:26

ŠD Dubrava Zagreb
Suci: Tomislav Cindrić i Robert Gonzurek

Dubrava: Bošković, Cvitanović, Zirdum4, Vinković 3, Prka, Šokičić 1, Vida, Zovko 4, Dumenčić 2 (1), Bandžek, Gulson 7, Horvat 4, Vladušić 5, Totić, Gotovac 1, Glasnović

Sedmerci: 1/1
Isključenja: -
Obrane: Bošković -, Bandžek 2, Totić 15

Međimurje: Kovačević, Zubac 4, Varga 3, Jeftić 3, Krajner 2, Zadravec 2, Malović, Kvesić, Paponja 7 (4), Marciuš, Martinjak 1, Martinčević 1, Herman 3, Vurušić, Marčec, Petek

Sedmerci: 4/6
Isključenja: 4 minute
Obrane: Kovačević -, Kvesić 9, Marciuš –

Prva dva napada Međimurci propuštaju, prvu loptu brani Totić, a zatim Zubac radi tehničku pogrešku. Tako domaći uz dva gola Horvata dolaze do 2:0. Odmah se pokazalo da gosti neće imati sreće, šutirao je Herman a lopta odlazi daleko od cilja, a zatim je Zadravec dvaput pogodio vratnicu. Potom ni Krajner nije uspio matirati Totića s linije sedam metara, pa Dubrava ima 7:3 u 12. minuti.

Na +5 Dubrava dolazi nakon dva gola Horvata, između kojih su Međimurci uspjeli upisati još jednu tehničku pogrešku (Martinčević), kao i propustiti još jedan sedmerac (Paponja) . Totić nastavlja nervirati Međimurce, a zaslužio je posebni pljesak iz gledališta kad je u 20. minuti prvo obranio kontru Krajnera i odmah potom pokušaj Varge na odbijenu loptu.

Uspjeli su se do 28. minute gosti približiti na -3 (13:10), nakon što je Jeftić realizirao prvi kontranapad, no do kraja poluvremena je opet +5 za Dubravu (16:11).

U drugo poluvrijeme gosti ulaze pogotkom Paponje, no to nije najavilo preokret, već sasvim suprotno, domaći su se dodatno udaljili u rezultatskom smislu. Dok Totić brani šuteve Jeftića i Varge pogađaju u nizu Gotovac i Gulsun za +7 (21:14), a u 42. minuti je već +8 (24:16).

Sama je završnica otišla na stranu gostiju, svoj su posljednji gol domaći zabili u 53. minuti (Vinković za 31:23), no malo vratar Badžek, a malo tehničke pogreške, sprečavaju Međimurce da ozbiljnije napadnu rezultat.

Susret završava pobjedom Dubrave, u čijim se redovima istaknuo Gulsun (7/7), kao i vratar Totić (15 obrana), dok se rukometaši iz Čakovca kući vraćaju s još jednim porazom, u kojem su najbolji bili Paponja (7/10) i Zubac (4/11).