Porazi vodećih momčadi

Ante Dubravac • srijeda, 27.04.2011.

Nastavlja s ubrzani ritam odigravanja utakmica u 3. HNL Zapad. 28. kolo donijelo nam je dosta iznenađujuće rezultate. Prve tri momčadi lige upisali su poraze pa je bodovna razlika među njima ostala ista.

Nakon što su u prošlom kolu odigrali samo 0:0 s Novaljom nogometaši Radnika poraženi su na gostovanju od Krka rezultatom 2:1. U prvih 45. minuta dvjestotinjak gledatelja nije vidjelo pogotke. Igrala se 55. minuta kada Enes Hasanbegović postiže pogodak i dovodi Krk u vodstvo 1:0. Samo 11 minuta kasnije Amar Duračak povisuje na 2:0, a konačnih 2:1 postavlja Petar Franjić u 76. minuti utakmice.

Nogometaši Grobničana nisu iskoristili poraz Radnika i mogućnost da preuzmu vodeću poziciju. Gostovali su u Novalji gdje su poraženi 3:1. Već u petoj minuti utakmice Novalja preko Marka Kostešija dolazi u vodstvo 1:0. Međutim gosti se brzo oporavljaju od šoka. strijelac za 1:1 je Marko Bjelanović u 7. minuti. Do poluvremena Novalja ipak uspijeva ponovo povesti. Iako su gostujući igrači protestirali da je bio u nedozvoljenoj poziciji sudac se nije oglasio i Marino Tudor zabija za 2:1. Sve nada Grobničana u eventualni povratak pale su u vodu u 73. minuti kada Stjepan Jukić dobiva drugi žuti, isključujući crveni karton. Konačna potvrda slavlja domaćina dogodila se u 81. minuti kada svojim drugim pogotkom Kostešić postavlja konačnih 3:1.

Kao Grobničan tako je i Crikvenica imala priliku pobjedom doći na prvo mjesto ljestvice, ali ni oni nisu iskoristili priliku. Gostovanje u Labinu kod Rudara završilo je porazom 2:1. sve najbitnije na ovoj utakmici dogodilo se u samoj završnici utakmice. U 82. minuti Igor Juričić dovodi Rudar u vodstvo 1:0, a samo tri minute kasnije Marko Cuculić podiže na 2:0. U 90. minuti utakmice sudac Ivan Vukojević dosuđuje najstrožu kaznu za goste i tom prilikom drugi žuti karton pokazuje Vedranu Biočiću. Kazneni udarac sigurno realizira Mate Brajković za konačnih 2:1.

Nogometaši Segeste na svom su terenu dočekali momčad Moslavine i slavili s 2:0. Bila je to neizvjesna utakmica s ne previše prilika sve do pred sam kraj. U 75. minuti Segesta dolazi u vodstvo, strijelac je Damir Tome. Konačna potvrda slavlja Siščana dogodila se u 90. minuti utakmice kada konačnih 2:0 postavlja Veli Zenuni.

Utakmicu s najviše pogodaka, i uvjerljivu pobjedu domaćina 6:2 vidjeli su gledatelji u Zelini. u 60. minuti Zelina je imala već uvjerljivih 5:0. Posebno se istaknuo Ivan Babić koji je postigao tri pogotka. Osim njega strijelci su bili Tomislav Medved i Vedran Mesec. Kazneni udarac za Medulin u 63. minuti realizira Sanel Imširević da bi u samoj završnici utakmice vidjeli još dva pogotka. Prvo za Zelinu pogađa Matej Krišto dok konačnih 6:2 svojim drugim pogotkom postavlja Imširević.

Od ostalih rezultata treba izdvojiti pobjedu Rovinja protiv Dugog Sela 3:0. Strijelci za domaćina bili su Branislav Glamočanin, Valentin Leshdedaj i Agron Barlecaj. Minimalne pobjede upisali su Nehaj protiv Vrbovca i Opatija na gostovanju kod Orijenta.