Alkarska fešta na Gripama

Sa Gripa:Bernard Jurišić • srijeda, 27.04.2011.

Sinjski Alkari osvojili su splitske Gripe i na tribinama i na parketu. U utakmici u kojoj su vodili praktično od prve do posljednje minute Sinjani su posve zasluženo odnijeli pobjedu i Splićanima zatvorili vrata doigravanja...

Alkar je iznenadio Split i postao druga momčad koja je ove sezone slavila na Gripama. Posve zasluženo, Sinjani su rezultatski deficit imali samo u početnih 2:0, a nakon toga su sigurno kontrolirali tijek utakmice i iskoristili potpunu indisponiranost Splićana.

"Kao kula od karata"

Mladen Vušković, trener Splita: "Ne znam što komentirati, osim reći da smo se raspali kao kula od karata. Ni jedan segment igre nije bio na potrebnoj razini, nismo imali ni snage, ni moći, ni agresivnosti, a ni ideje kako riješiti neke situacije na terenu. Ovo je vjerojatno naša najlošija utakmica sezone, 55 poena smo dali kući, svaki je komentar bespredmetan."

Boris Poljak, trener Alkara: "Ova je liga brzopotezna, nemaš vremena ni veseliti se pobjedi, ni tugovati zbog poraza. Odigrali smo dobro, kaznili smo lošu šutersku večer Splita, nama su lopte ulazile i od table. Razlika u kvaliteti u ovoj ligi nije kao prije, Split je dobio Cibonu, mi Splita, nama nedostaje samo više utakmica na toj razini, tu je razlika. Draga mi je ova pobjeda, ali žao mi je mojih prijatelja iz Splita s kojim imamo odlične odnose."

Već u osmoj minuti susreta gosti su imali prednost od 21:8, a brojniji i bučniji gostujući navijači stvorili su svojim igračima pravu domaćinsku atmosferu. Serijom od 12:2 Splićani su se primaknuli na 20:23, no koš-faul Anzulovića i tehnička klupi Splita opet je odvela goste na sigurnih 25:35.

Jedini raspoloženi u žutom dresu opet je bio Subotić, koji je početkom drugog poluvremena uspio opet primaknuti domaćine na 39:41, no Blajić i Župić serijom od 9:0 još jednom odbijaju splitsku prijetnju i prelamaju utakmicu odlaskom na 39:50 u 27. minuti.

Konačnu potvrdu gostujućeg trijumfa donosi Delaš mini-serijom na otvaranju posljednje četvrtine, a sinjska prednost stalno je rasla do najviših 50:69 minutu prije kraja. O igri Splićana u posljednjem period najbolje govori samo šest ubačaja do tog trenutka.

"Mi smo Sinjani, Alkar je naš", grmjelo je splitskom dvoranom na kraju, momčad Alkara bila je borbenija i kvalitetnija i posve zasluženo svojim navijačima priredila veliko slavlje na Gripama.

• Obrisan korisnik28.04.2011. u 09:43
    šteta za split. a opet, drago mi za sinjane. po 100-ti put ponavljam....jedinstvena Hr liga s 14 klubova uopće ne bi bila slaba, niti dosadna! je, razlika između trenutnih nlb ligaša i ostalih je velika, ALI, da imamo jedinstvenu ligu, ovi 'mali' bi kroz sezonu-dvije postali jači, jer bi stalno... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik28.04.2011. u 01:20
    nazalost,split je dosta grubo prizemljen nakon sto su poletili nakon one pobjede nad cibonom...mladi su,talentirani su,ali jos je daleki,daleki put pred njima da bi mogli pricati o nekoj regionalnoj ligi ili borbi za naslov RH
  • Obrisan korisnik28.04.2011. u 00:33
    bravo alkar, iako je split smišna ekipa
  • Obrisan korisnik27.04.2011. u 23:11
    Evo vam link od snimke utakmice Split-Alkar...Za sve one koji nisu gledali, neka pogledaju barem na kraju navijanje! http://kkalkar.com/index.php?option=com_content&view=article&id=1&Itemid=10
  • Obrisan korisnik27.04.2011. u 22:23
    bravo alkari, odlično odigrano, publika još bolja :)