Povratak Mladosti na vrh

Damir Žbulj • ponedjeljak, 02.05.2011.

Nogometaši Mladosti iz Cernika ponovno su vodeći u poretku 3. HNL - Istok. Odigrano je 27. kolo, a uvjerljivom pobjedom na domaćem terenu protiv Križevaca, preuzeli su vrh prvenstvene ljestvice, iskoristivši posrtaj nogometaša Podravine, koji su poraženi na gostovanju u Pleternici kod Slavije.

Podravina je u Pleternici kod Slavije doživjela drugi uzastopni gostujući prvenstveni poraz, sedmi ovosezonski ukupno te je prepustila vrh poretka Mladosti iz Cernika. Nogometaši Slavije bolje su otvorili utakmicu, a do pogotka su stigli već nakon 16 minuta igre, kada Valentino Podobnik osigurava vodstvo domaćoj ekipi. U nastavku utakmice gosti su uspostavili ravnotežu na terenu, bili su opasniji protivnik, ali do golova nisu uspjeli stići te je susret završen minimalnom pobjedom Slavije.

Izgleda da nas očekuje uzbudljiva završnica prvenstva, jer nas iz kola u kolu dočekuje promjena na vrhu trećeligaškog poretka. Slabije izdanje Podravine u Pleternici na najbolji mogući način iskoristili su nogometaši Mladosti iz Cernika. Na svom travnjaku stigli su do uvjerljive pobjede, a s 4:0 bili su bolji od Križevaca. Sve je bilo riješeno u prvih 45 minuta kada su imali vodstvo od tri pogotka razlike. Već u sedmoj minuti za domaće je bio precizan Matej Vlaović. Vodstvo je u 26. minuti povećao Juraković, dok je za 3:0 pogodak postigao Matej Terzić, četiri minute prije odlaska na odmor. Mladostaši su mirno priveli susret kraju, a četvrti pogodak zabili su pet minuta prije kraja dvoboja kada se u strijelce upisao Mario Pavelić.

Otok je u odličnoj seriji posljednjih pet utakmica, ostvarili su četiri pobjede, uz samo jedan poraz, a u ovom kolu bolji su bili od nogometaša Belišća. Odigrali su jednu čvrstu i borbenu utakmicu, a pogodak odluke zabio je Enor Pulić u 61. minuti utakmice. Minutu prije kraja utakmice ostali su bez isključenog Vučka, zbog druge javne opomene, no, domaćin nije uspio u to malo vremena postići pogodak koji bi im donio barem bod.

Bjelovar je uvjerljivo poražen na gostovanju kod Graničara. U Županji, na Spomen stadionu prvog igranja, pred 300-tinjak gledatelja, domaćin je stigao do sigurne pobjede. Za prvi pogodak trebalo se čekati malo više od pola sata igre. Graničar je stigao do vodstva preko Josipa Tufegdžića. Samo dvije minute kasnije domaćin je povećao svoju prednost, a u strijelce se upisao Dinko Šimić. U drugom poluvremenu Graničar stiže i do trećeg pogotka te otklanja sve dvojbe oko pitanja pobjednika ovog susreta. Svoj drugi pogodak na utakmici postigao je Šimić, a igrala se 61. minuta utakmice.

Na stadionu Đakova domaćin je stigao do uvjerljive pobjede, a u susretu s Koprivnicom palo je čak sedam pogodaka. Domaći su stigli u vodstvo već u trećoj minuti preko Vukosavljevića, a na 1:1 poravnao je Zlatko Topolčić u 24. minuti prvog dijela. Samo četiri minute kasnije Đakovo je ponovno u vodstvu, strijelac je iznova Vukosavljević, no, u 38. minuti Topolčić, također svojim drugim pogotkom, poravnava rezultat na 2:2. Drugi dio utakmice prolazi u dominaciji domaćih nogometaša, jer su s još tri pogotka u potpunosti nadigrali Koprivničane. Na 3:2 povisio je Denis Majer u 52. minuti, Borko je bio strijelac u 69. za 4:2, dok je na konačnih 5:2 rezultat postavio Tomas Grgačević, u samoj završnici utakmice.

Nedelišće odgovara

Trener Nedelišća Želimir Orehovec je o situaciji kod gola ispričao i drugu stranu: "Mi smo dobili priliku ubačaja sa strane. Iz toga smo izveli brzu akciju i postigli potpuno regularan gol. To što su domaći igrači mislili da smo mi njima trebali vratiti loptu, to je samo njihovo razmišljanjem takvo pravilo ne postoji."

No, također je otkrio da su u Našicama radile i šake, o čemu u službenom zapisniku nema ni riječi: "Svaki start je bio pogibeljan, a najgore je uslijedilo kad smo na poluvremenu krenuli u svlačionicu, i kad su nas napali domaći članovi Uprave i redari te prebili par mojih igrača. S terena su nas nakon utakmice morali pratiti policajci."

Lipik i Slobodnica odigrali su susret bez pobjednika, a zadovoljniji konačnim ishodom mogu biti gostujući nogometaši. Mreže su mirovale sve do 65. minute utakmice. Dosuđen je kazneni udarac za domaćina, a siguran realizator bio je Mario Milašinović. Vodstvo Lipika trajalo je samo pet minuta, dok Igor Biličić nije poravnao rezultat na 1:1. Domaćin je imao i brojčanu prednost na terenu u samoj završnici utakmice, zbog drugog žutog kartona isključen je Batinić u 86. minuti, međutim, gosti su izdržali do kraja, nisu primili pogodak te su se kući vratili s osvojenim bodom.

Slatina je stigla do minimalne pobjede nad nogometašima Mladosti iz Preloga. Pogodak odluke pao je u 32. minuti, a tri boda domaćim nogometašima osigurao je Anto Gudelj. NAŠK je na zanimljiv način ostao bez tri boda na svom terenu. Gosti iz Nedelišća stigli su do minimalne pobjede, postigli su pogodak u 25. minuti, ali nisu se baš proslavili sportskim i fair-play ponašanjem. Vratar NAŠK-a Dalibor Drenski izbacio je loptu van granica igre kako bi se pružila medicinska pomoć njegovom suigraču. Glavni sudac utakmice procijenio je kako mu pomoć ne treba, dao znak za nastavak igre, a gosti, umjesto da vrate loptu domaćim nogometašima, u nastavku akcije postižu pogodak. Gol, koji je odlučio pitanje pobjednika ovog susreta, postigao je Balent te je tako svojoj ekipi osigurao tek drugu gostujuću pobjedu ove sezone.

Osječka Olimpija stigla je na svom travnjaku do rutinske pobjede nad posljednje plasiranom Croatijom iz Đakova. Nije tu bilo puno dvojbi oko pitanja pobjednika ovog susreta. U samoj završnici prvog poluvremena Olimpija stiže u vodstvo golom Ivice Vuke. U nastavku susreta, isti igrač još jednom vara gostujućeg vratara i tako postavlja konačni rezultat utakmice na 2:0. Croatia je i dalje na dnu trećeligaškog poretka, a zanimljivo je kako su oni jedini klub koji ove sezone nije uspio ostvariti niti samo jednu gostujuću prvenstvenu pobjedu.