Španjolski kup: Atletico razbio Barcelonu

Marko Breljak • srijeda, 12.04.2000.

U polufinalu španjolskog kupa našle su se po dvije momčadi iz Madrida i dvije iz Barcelone. A to u Španjolskoj uvijek znači povećane tenzije. Atletico je u prvoj utakmici polufinala španjolskog kupa gostio Barcelonu.

Utakmici je prisustvovao i bivši predsjednik Jesus Gila. Iako proces koji se vodi protiv njega, zbog sumnji oko financijskih malverzacija, nije okončan, njemu je ipak ukinuta suspenzija dolaska na utakmice. Izgleda da je upravo njegovo prisustvo motiviralo igrače Atletica, koji su pobijedili sa čak 3:0. Iznenađenje je još veće ako se zna da su na klupi ostali Kiko i Valeron jer prema tvrdnjama trenera Antića, očekuje ih borba za opstanak, a to je madridskom prvoligašu, najvažnije. Katalonci su dominirali cijelu utakmicu, ali su domaćini poveli golom Hasselbainka u 30. minuti. Odmah nakon početka drugog poluvremena, Baraja u 48. i Leal u 53. minuti potopili su Barcelonu. Konačnih 3:0 znači ogromnu prednost za Atletico i pruža im šansu da kroz kup pokušaju izvući jednu od najslabijih sezona u povijesti kluba. U drugoj utakmici Real i Espanyol odigrali su bez golova. Uzvratne utakmice, koje se igraju 26. travnja, nude nam dodatna uzbuđenja, ali bez obzira na ishod uzvrata finale će biti pravi spektatkl.

Atletico Madrid - Barcelona 3:0

Real Madrid - Espanyol 0:0