Istra preokretom u polufinale

Mario Glasnović • srijeda, 04.05.2011.

Nogometaši Istre 1961 u četvrtfinalnom susretu istarskoga kupa pobijedili su momčad Rovinja i plasirali se u polufinale. Iako je trećeligaš iz Rovinja prvi poveo, izabranici Igora Pamića okrenuli su rezultat i osigurali plasman među najbolje četiri momčadi.

Momčad Istre 1961 rezultatom 3:1 pobijedila je Rovinj i plasirala se u polufinale Kupa Istre. Trećeligaš iz Rovinja šokirao je momčad Istre kada je u 11. minuti poveo preko Novoselića. Gosti su izjednačili preko Kamerunca Bellea koji je pogodio u 23. minuti.

Pet minuta nakon toga Puljani su poveli s 2:1. Vodstvo nogometašima Istre osigurao je Alimi svojim pogotkom u 28. minuti utakmice. U 81. minuti Tepurić je srušen u jedanaestercu, a sudac Vidulin pokazao je na jedanaesterac. Precizan izvođač najstrože kazne bio je Žuržinov koji je postavio i konačan rezultat utakmice (3:1).