Vodeni sportovi

Primorje ostalo kratko za pogodak

Vedran Babić • srijeda, 04.05.2011.

Vaterpolisti Primorja bili su tako blizu plasmanu na Final Four Dalekovod Eurolige u Rimu, ali su u samoj završnici prokockali minimalno vodstvo i tako završili svoj nastup u ovom natjecanju...

VASAS - PRIMORJE EB 12:12 (5:3, 3:3, 3:3, 3:1)

Dalekovod Euroliga, 6. kolo skupine B četvrtfinala
Budimpešta
Suci: Koganov (Azerbajdžan), Stavridis (Grčka)

Vasas: Nagy, Decker (2), Bošković (2), Katonas (2), Powers (1), Vörös (2), Kiss (1), Vamos (2), Kovacs, Hona, Steinmetz, Takcs, Fülöp. Trener: Laszlo Foldi

Primorje EB: Car, Glavan, Paškvalin, Krapić (1), De. Varga (1), Franković, Tiškivski, Jelača (1), Da. Varga (2), Barač (2), Beltrame (1), Garcia (4), Brala. Trener: Zoran Roje

Igrač više: Vasas 5/12, Primorje EB 6/15
Peterci: Vasas 1/1, Primorje EB 1/1

Iako su u posljednjem kolu četvrtfinalne skupine B imali lakši posao od jedinog konkurenta Mladosti, vaterpolisti Primorja ostali su kratki za jedan pogodak u Budimpešti kod Vasasa (12:12).

Mađari, za koje je naš Miho Bošković postigao dva pogotka, su praktički cijelu utakmicu bili u prednosti od plus jedan ili plus dva, a jednom prilikom i plus tri. Početkom posljednje četvrtine vodili su 11:9, no s tri uzastopna pogotka Primorje je na minutu i pol do kraja povelo 12:11 i došlo na korak od Rima.

67 sekundi prije kraja Vamos je s igračem više poravnao na konačnih 12:12, a do kraja utakmice Primorje je imalo priliku za pobjedu, no u situaciji s igračem više nisu uspjeli niti šutirati prema domaćem golu. Bilo je to 15 sekundi prije kraja.

Riječka momčad tako je završila skupinu B na trećem mjestu sa sedam bodova, dva manje od drugoplasirane Mladosti, premda je poslije prva tri kola imala već šest bodova. Veliku priliku propustili su Rojini igrači, no pozitivna stvar za njih je ta što se sada mogu u potpunosti koncentrirati na finale domaćeg prvenstva protiv Juga.