Čupić i Lavovi ostali bez finala

Mario Glasnović • subota, 07.05.2011.

Čupićev Rhein-Neckar Löwen nije uspio pobijediti momčad Flensburga i proći u finale njemačkog kupa. Flensburg je pobjedom od 22:20 prošao u finale gdje ga čeka Kiel koji je u drugome polufinalu bio bolji od Göppingena.

U hamburškoj O2 Areni igra se Final Four njemačkog rukometnog kupa. Odigrani su polufinalni susreti u kojima su pobjede i plasman u finale ostvarile momčadi Kiela i Flensburga. Kiel je slavio protiv Göppingena u čijem sastavu nije bilo Dalibora Anušića, a Flensburg je pobijedio Rhein-Neckar Löwen našeg Ivana Čupića.

Aktualni prvak Europe Kiel pobijedio je momčad Göppingena rezultatom 28:23 i plasirao se u finale njemačkog kupa. U zanimljivome susretu Kiel je bio bolja momčad, iako je Göppingen kroz cijelu utakmicu pružao dobar otpor. Na poluvremenu je rezultat bio 12:10, a u prvih 15 minuta drugoga poluvremena Göppingen je uspio stići prednost Kiela i izjednačiti.

Tek u posljednjih desetak minuta Kiel je uspio povesti s tri pogotka razlike, a Göppingen nije više imao snage za preokret. U momčadi Kiela najefikasniji su bili Klein, Jicha i Zeitz, svaki je zabio po pet pogodaka, a kod Göppingena su najprecizniji bili Späth i Thiede koji su također zabili po pet golova. Kod Kiela se istaknuo i Omeyer koji je skupio 19 obrana.

U drugome polufinalu Flensburg je pobijedio Rhein-Neckar Löwen u čijim je redovima igrao i naš Ivan Čupić. U prvih 20 minuta utakmice momčadi su bile izjednačene, a nakon toga Flensburg golovima Knudsena, Szilagyija i Svan Hansena bježi na tri pogotka razlike. Na poluvremenu je rezultat bio 10:8 za momčad Flensburga.

U nastavku utakmice Lavovi su poveli u 38. minuti s 13:12, ali Flensburg je nakon toga zaigrao bolje te je deset minuta prije kraja vodio s tri pogotka razlike (19:16). U posljednjih deset minuta Löwen se opet vratio i pet minuta prije kraja izjednačio na 19:19. U posljednjim minutama utakmice Mogensen i Moscai svojim golovima donose finale momčadi Flensburga.

Za Flensburg je najefikasniji bio Anders Eggert sa šest golova, a kod Löwena se istaknuo Olafur Stefansson koji je pet puta bio strijelac. Ivan Čupić zabio je dva pogotka za svoju momčad.

Finalna utakmica između Kiela i Flensburga na rasporedu je sutra u 14 sati, a utakmica za treće mjesto između Rhein-Neckar Löwena i Göppingena igra se u podne.

16Wetzlar 22574:629-5511
17Minden 23608:714-1067
18Hamm-Westfalen 25648:798-1507