Minimalne pobjede Radnika i Grobničana

Ante Dubravac • nedjelja, 08.05.2011.

Iza nas je 30. kolo 3. HNL Zapad. Dvije prvoplasirane momčadi upisale su gostujuće pobjede dok je Crikvenica poražena od Krka pa se zaostatak za vodećim Radnikom povećao na pet bodova.

Nogometaši Grobničana gostovali su u Sisku kod Segeste i ostvarili minimalnu pobjedu rezultatom 1:0. Utakmica je odlučena već u trećoj minuti kada pogađa Marko Bjelanović. Do kraja utakmice domaćini su pokušali doći do preokreta, ali sve njihove nade prestaju u 85. minuti kada sudac Davor Boban pokazuje crveni karton Marku Cvetniću.

Vodeća momčad prvenstva Radnik Legea također je s 1:0 slavila na gostovanju kod Zeline. Strijelac jedinog pogotka bio je Ivan Plum u 77. minuti. Ovim porazom Zelina je propustila iskoristiti kiks Crikvenice i doći do trećeg mjesta na tablici.

Najveće iznenađenje 30. kola priredio je Krk koji je s 2:0 bio bolji od Crikvenice. Domaća momčad povela je desetoj minuti, a strijelac je bio Wellington Aparecido Dos Santos Melo. Konačnih 2:0 i odluka o pobjedniku utakmice događa se u 81. minuti kada odlično reagira Siniša Tomić.

Vrapče je na svom terenu dočekalo posljednjeplasiranu ekipu Moslavine i upisalo uvjerljivu pobjedu rezultatom 5:1. Na odmor se otišlo s minimalnih 1:0. Jedini pogodak djelo je Roberta Miloša u 20. minuti. Međutim u nastavku se utakmica potpuno otvorila. U 57. minuti Domagoj Bešlić povisuje na 2:0. Nadu gostima u 73. minuti vraća Dejan Turkalj, ali do kraja utakmice Vrapče postiže još tri pogotka. Strijelci su bili Karlo Belak, Krešimir Matovina i Vedran Cetina.

Šest pogodaka vidjeli su i gledatelji u Rovinju gdje je domaćin bio bolji od Vrbovca 4:2. Petar Duvnjak u 28. minuti dovodi Rovinj u vodstvo, ali samo dvije minute kasnije stvari na početak vraća Alen Mrzlečk. U 44. minuti gostujući igrač Dario Zanić zarađuje crveni karton zbog namjernog gaženja domaćeg igrača dok je ovaj ležao na podu. Iako s igračem manje na samom početku drugog dijela Vrbovec preko Zorana Kelečića dolazi u vodstvo od 2:1. Ipak prednost od jednog igrača dolazi do izražaja pa u razmaku od samo sedam minuta Rovinj postiže tri pogotka i odlazi na velikih 4:2. Strijelci za Rovinj su bili Edin Cvolić u 56. minuti, Omar Abuselyana u 59. minuti te u 63. minuti Agron Barlecaj.

Sigurni na domaćem terenu bili su i igrači Orijenta koji su savladali Medulin 1921 s 4:0. Orijent u vodstvo dolazi već u 11. minuti, strijelac je Edi Kurolt. Na 2:0 povisuje Luka Barišić, a za 3:0 u 28. minuti zabija Stjepan Mikulić. Konačnih 4:0 u 57. minuti s bijele točke postavlja Edi Burić.

Od ostalih rezultata treba izdvojiti gostujuću pobjedu Opatije u Dugom Selu rezultatom 2:0. Strijelci za goste bili su Alen Matovina i Toni Rudan. Novalja je na svom terenu s 1:0 bila bolja od Rudara. Jedini strijelac na utakmici bio je Ivan Gavran u 78. minuti utakmice.