Vodeni sportovi

Primorje poraženo u Gružu

Tea Lokas • nedjelja, 08.05.2011.

U prvoj utakmici doigravanja za prvaka Hrvatske momčad Juga nadigrala je Primorje koje je ipak pružilo dostojan otpor i pokazalo da će se ova priča još zakomplicirati. Današnji okršaj ovih dviju momčadi završen je rezultatom 10:8...

Jug CO - Primorje EB 10:8 (4:3, 2:3, 2:0, 2:2)

Prvenstvo Hrvatske,
Finale, prva utakmica doigravanja
Dubrovnik, Bazen u Gružu

Jug CO: Nižić 7 obrana, Vranješ, Sutić 2, S. Sukno 2, Joković, Seman, Marković 4, Bušlje 1, I. Sukno, Dobud, Drobac, Obradović, Ivanković, Šutalo. Trener: Elvis Fatović

Primorje EB: Car 12 obrana, Glavan, Paškvalin 3, Krapić, De. Varga, Franković, Tiškivski 1, Jelača, Da. Varga 2, Barač 1, Beltrame, Garcia 1, Brala, Krizman. Trener: Zoran Roje.

Igrač više: Jug 7/14, Primorje 4/13
Peterci: Jug 0, Primorje 0
Suci: Fillipo Gomez i Domenico De Meo (Italija)

Iako je prvi pogodak na utakmici postignut od strane Juga (Bušlje), Riječani su bili "korak naprijed" (2:1 i 3:2) sve do posljednjih sekundi prvog dijela, kada Sandro Sukno ubacuje svoj drugi pogodak, i za 4:3 u korist domaćina.

Druga dionica susreta započinje izjednačenjem Primorja na 4:4 pogotkom Daniela Varge, a sve do pete minute rezultat je ostao nepromijenjen. Tada Dubrovčane naprijed vuče Sutić koji je opalio po golu, a lopta je sretno završila unutar okvira nakon što ju je Glavan usmjerio.

Slijedi mini-niz Primorja koje preko Paškvalina dolazi do 6:5, no par sekundi prije kraja prvog poluvremena Marković iz dobro izrađene akcije poravnava na 6:6, rezultat kojim završava četvrtina.

Drugi gol zaredom ugurao je u mrežu Pavo Marković na startu treće četvrtine te doveo svoju momčad do minimalne prednosti od 7:6. Dugo nakon pogotka Markovića nije bilo pogotka ni na jednoj strani, Primorje je nastavilo s lošom realizacijom igrača više, a Jug s promašajima. Sušu je ponovno prekinuo trećim pogotkom zaredom - Marković. Time je na semafor upisao 8:6, rezultat koji osam minuta prije kraja susreta domaćoj momčadi daje značajnu prednost.

Zadnja četvrtina potvrdila je pobjednika ovog susreta, a u jednom trenutku Jugaši su imali i tri pogotka prednosti (10:7 - Marković). U posljednjih osam minuta u strijelce se za domaćine upisao i Vranješ, dok su za Primorje precizni bili Daniel Varga i Xavi Garcia.

• Obrisan korisnik09.05.2011. u 15:38
    Mladost pusti Primoriju da zaigra u finalu i da nakon 20 god. osvoje svoj prvi naslov PH-e i oni umjesto da pobijede,oni izgube od Juga ... SRAMOTA !
  • Obrisan korisnik09.05.2011. u 13:58
    ne ne primorje ove godine uigrava ekipu..slijedece kad kupi jos par igraca ce kvaliteta trenera, pardon sefa strucnog staba doci do izrazaja :D
  • Obrisan korisnik09.05.2011. u 11:09
    pa ako su baš toliko zasićeni mi vam ga rado uzmemo
  • Obrisan korisnik09.05.2011. u 00:29
    "skoro prazan bazen" je polovica kapaciteta na kantridi, tako da i nije bilo baš tako malo. jasno trebalo bi puno više, ali ljudi su zasićeni naslova
  • Obrisan korisnik08.05.2011. u 20:52
    Malo je tužno bilo gledati skoro prazan bazen. Ipak je to borba za prvaka Hrvatske.