Srna i Eduardo na Vukojevića za trofej

Borna Rupnik • četvrtak, 12.05.2011.

U finalu Ukrajinskog nogometnog kupa sastat će se Šahtar i Dynamo iz Kijeva pa će i ta borba za trofej imati snažan hrvatski "štih"...

U polufinalnim dvobojima Ukrajinskog kupa Šahtar je svladao momčad Dnipra, dok je Dynamo iz Kijeva bio bolji od Arsenala u gradskom okršaju.

Momčad Darija Srne i Eduarda da Silve slavila je rezultatom 2:1, uz pogotke Williana i Alexa Teixeire, a Srna je kapetansku traku nosio svih 90 minuta. Eduardo nije konkurirao za sastav, kao ni Ivan Strinić u redovima gostiju.

Dynamo Kijev našeg Ognjena Vukojevića pobijedio je 2:0, pogocima Jarmolenka u prvom te Ševčenka u drugom poluvremenu. Vukojević je odradio cijeli susret za svoju momčad.

Šahtar je već osvojio naslov prvaka Ukrajine, dok je Dynamo ovoga puta ostao na drugom mjestu te će u finalu Kupa pokušati spriječiti narančasto-crne u osvajanju dvostruke krune.