Cedevita rutinski preko Zaboka

Iz Sutinskih vrela:Edvard Burić • petak, 13.05.2011.

Cedevita je pobjedom zaključila ovosezonsku Ligu za prvaka. U 14. kolu gost Sutinskih vrela bila je momčad Zaboka koja je Zagrepčanima poslužila kao zagrijavanje za polufinale i susrete s Cibonom. Završilo je 86:69.

Momčad Aleksandra Petrovića u polufinale hrvatskog prvenstva kreće s prve pozicije zahvaljujući 12 pobjeda ostvarenih u Ligi za prvaka (uz dva poraza). Zabok je, s druge strane, utakmicom u Podsusedu završio sezonu u kojoj je ostvario plasman među osam najboljih sastava u Hrvatskoj, a u tom društvu je došao do jedne pobjede uz 13 poraza (u prošlom kolu na svom parketu protiv Borika).

Cedevita je odradila posao protiv Zaboka i sada puna samopouzdanja čeka Cibonu u polufinalu hrvatskog prvenstva. Prva pozicija donosi prednost domaćeg parketa u eventualnoj "majstorici", ali i osigurava otvaranje doigravanja utakmicom u Podsusedu.

Gosti iz Zaboka su završili sezonu dvobojem u kojem su se borili, igrali motivirano, povremeno prijetili Zagrepčanima, ali niti u jednom trenutku nisu uspjeli ozbiljnije zabrinuti najbolji sastav Lige za prvaka.

Od početka utakmice bilo je vidljivo kako Dontaye Draper ima "lovačku dozvolu". Cedevitin play je upisao 37 poena (šut 11/19 iz igre, 12/17 slobodna bacanja), a imao je i sedam skokova te tri asistencije.

Zabok je vrlo dobro ušao u utakmicu i poveo 14:12. Ipak, nakon prve četvrtine Zagorci zaostaju devet poena (24:15) ponajviše zahvaljujući 13 koševa raspoloženog i nadigravanja željnog Drapera.

Zabok ni u drugih deset minuta nije htio olako pustiti Cedeviti da napravi razliku. Dalekometnim šutevima Sven Smajlagić dovodi goste do 28:28. Poluvrijeme završava 37:35 za Cedevitu.

Treća četvrtina donosi dodatnu zanimljivost koju su u prvom redu zakuhali domaći košarkaši. Kod 47:44 Cedevita ima kontru "dva na nula" u kojoj Princ loše dodaje Tomislavu Petroviću, a ovaj ne uspijeva zakucati. To je toliko razljutilo trenera Cedevite da je izvadio Princa i ubacio Krstića.

Da stvar bude gora pobrinuli su se gosti vodstvom 49:47. U tom trenutku Cedevita podiže brzinu, Draper ulazi u seriju i Zagrepčani nakon 30 minuta igre vode 62:54. Zabok je u posljednjoj četvrtini kondicijski pao, Cedevita je rutinski iskontrolirala utakmicu i pobijedila 86:69.

Domaći je sastav utakmicu igrao u prilično kombiniranom sastavu. Nisu igrali centri Edwards, Žižić i Kaštropil, a nedostajao je i Bracey Wright. Zato se iskazao Draper, a vrlo dobar je bio i Rudež s 19 postignutih koševa. Kod Zaboka najviše Ivan Perinčić s 22 koša, Smajlagić je upisao 16, a Saša Janković 12 poena.