Vodeni sportovi

Phelps gdje mu je i mjesto

Maja Giljanović • ponedjeljak, 16.05.2011.

Nakon šestog mjesta na 200 slobodno i drugog na 200 delfin Michael Phelps je posljednjeg dana Ultra swim mitinga u Charlotteu okusio i sladak okus pobjede, 14-erostruki olimpijski pobjednik isplivao je 1:57,20 i probio se na peto mjesto najboljih rezultata sezone.

Nakon šestog mjesta na 200 slobodno i drugog na 200 delfin Michael Phelps je dočekao svoj trenutak na Ultra swim mitingu u Charlotteu, 14-erostruki olimpijski pobjednik posljednjeg je dana natjecanja pobijedio na 200 leđno i rezultatom se od 1:57,20 probio na peto mjesto tablice sezone.

Phelps je na drugom mjestu na podiju ostavio još jedno neugodno iznenađenje Ryana Lochtea. Najbolji plivač u 2010. godini u Charlotteu je platio danak ozljedi koljena koju je pretrpio početkom prošlog tjedna, osvojio je četvrto mjesto na 200 slobodno, četvrti je bio i na 100 leđno, od B finala na 200 mješovito je odustao (u kvalifikacijama je zauzeo tek 10. mjesto), a na 200 leđno u disciplini u kojoj je olimpijski pobjednik za Phelpsom je zaostao više od sekundu i pol (1:58,82).

Natalie Coughlin (54,30) i Richy Berens (49,46) su pobijedili na 100 slobodno, Missy Franklin (2:08,36) na 200 leđno, Katinka Hosszu (2:12,29) i Eric Shanteau (1:59,82) na 200 mješovito, Chloe Sutton (8:31,20) na 800 i Ryan Feeley (15:27,04) na 1500 metara.