Lovren može na praznike

Maja Giljanović • petak, 20.05.2011.

Disciplinska komisija LFP-a hrvatskom je reprezentativcu Dejanu Lovrenu zbog prošlotjednog isključenja na gostovanju Lyona u Auxerreu odrezala tri utakmice suspenzije i efektivno mu 180 minuta prije kraja završila sezonu.

Lyon će u preostalih 180 minuta Le Championnata protiv Caena na Gerlandu u 37. i u Monacu u 38. kolu treće mjesto koje sljedeće sezone vodi u kvalifikacije Liga prvaka ispred PSG-a morati obraniti bez Dejana Lovrena u zadnjoj liniji.

Hrvatski reprezentativac prošlu je srijedu na gostovanju Lavova u Auxerreu u sklopu 35. kola i sam imao prste u neslavnom rezultatu po Lyon (0:4), bivši dinamovac zaradio je dva žuta u nepunih 45 minuta i suigrače kod vodstva Auxerrea od 1:0 posljednjih pet minuta u kojem su primili još jedan gol i cijelo drugo poluvrijeme ostavio s igračem manje u polju.

Disciplinska komisija za Lovrena nije imala razumijevanja, odrezala mu je tri utakmice suspenzije i sezonu završila 180 minuta prije službenog kraja. Statistika 21-godišnjaka u Le Championnatu tako će ostati na 28 nastupa od čega 26 u startnoj jedanaestorici, a tijekom odigranih 2345 minuta skupio je osam žutih i jedan crveni karton.

Komisija milosti nije imala ni prema Nicinom Renatu Civelliju za isključenje protiv Nancyja (0:3), trener Nancyja Pablo Correa zaradio je dvije utakmice kazne, a jednim susretom sankcionirani su Christophe Jallet (PSG), Reynald Lemaitre (Nancy), Mathieu Chalme, Lukman Haruna (Monaco) i Denis Oliech (Auxerre).

• Obrisan korisnik20.05.2011. u 13:49
    Čitao sam sada na drugim portalima koji govore da je Lovren dobio 3 utakmice kazne jer je malo popričao sa sucem "o njemu i njegovoj obitelji"...hahaha
  • Obrisan korisnik20.05.2011. u 12:00
    Nije li inače za 2 žuta kartona kazna 1 utakmica neigranja? Samo za izravni crveni se kazna određuje prema težini starta..
  • Obrisan korisnik20.05.2011. u 10:03