1. Hrvatska nogometna liga, 30. kolo, 21.05.2011, 19:00 h, Split, Gradski stadion u Poljudu, gledatelja: 4.000
Suci: Domagoj Burilo, Conjar, Barišić (svi Osijek)

Završena proljetna muka Hajduka

S Poljuda:Bernard Jurišić • subota, 21.05.2011.

Hajdukovci ipak nisu dozvolili da ih proljetni crni niz spusti ispod drugog mjesta. Pobjedom protiv Lokomotive "bili" su sezonu proslave stogodišnjice kluba završili na drugom mjestu, dok Zagrepčani još ne znaju u kojoj će ligi igrati dogodine...

Hajduk je protiv Lokomotive tražio pobjedu koja bi mu osigurala drugo mjesto, a zagrebačkom klubu bod(ovi) su bili potrebni za "goli život". Trener domaćina Ante Miše izveo je na teren momčad koja još nikad nije igrala zajedno, a na više od pola momčadi nije mogao računati zbog ozljeda i kartona.

Lijep dan i posljednja utakmica sezona na poljudske tribine privukli su oko 4.000 gledatelja, koji ovog puta ipak nisu otišli razočarani s Poljuda. Iako su navijači sa sjeverne tribine u početku susreta vrijeđali i ismijavali svoje nogometaše, u ostatku utakmice atmosfera je bila prilično mirna.

Buljat u prvoj i zadnjoj

Nakon više od devet mjeseci u momčadi Hajduka opet se pojavio Marijan Buljat. Desni branič Splićana nastupio je u prvoj utakmici sezone protiv Istre 1961, nakon toga zbog ozljede propustio čitavu sezonu i onda svoj drugi nastup ove sezone ubilježio u - posljednjoj utakmici.

Lokomotiva je utakmicu otvorila stopostotnom šansom Peke u 9. minuti, no nije uspio naciljati mređu sam ispred Subašića. Hajduk je uzvratio dalekometnim pokušajima Čopa, Andrijaševića i Andrića, no ni jedan od njih nije bio precizan.

U 30. minuti Samateh je žestoko ušao u Čopa na centru i zaslužio direktan crveni karton. Mogao ga je nekoliko minuta kasnije dobiti i Bule zbog lakta u Čopovu glavu, ali i Subašić kad je srušio jednog igrača Lokomotive izvan svog kaznenog prostora u 41.

Hajduk je brojčanu premoć materijalizirao u 40. minuti. Andrijašević je gurnuo loptu na desnu stranu gdje ju je prihvatio Ahmad Sharbini i zakucao u mrežu za 1:0.

Sve dvojbe oko pobjednika Hajduk je otklonio već na otvaranju drugog dijela i osigurao si mirni(ji)h 45 minuta. Čop je asistirao Dinku Trebotiću koji je desnom nogom naciljao dalji kut gostujućih vrata za 2:0.

Sve nakon toga u drugom poluvremenu svodilo se na čekanje posljednjeg sučevog zvižduka. Hajdukovci su s bar malo olakšanja dočekali kraj, iako su ih navijači s terena ispratili skandiranjem "Vi niste Hajduk", sačuvali su drugo mjesto, dok igrači Lokomotive tek trebaju saznati u kojem će rangu natjecanja nastupati naredne sezone.