1. Hrvatska nogometna liga, 30. kolo, 21.05.2011, 19:00 h, Gradski stadion Varaždin, gledatelja: 500
Suci: Alen Gerek (Zabok), Tomislav Kučina (Sv.I.Žabno), Goran Dević (Koprivnica)

Varaždinci osigurali ostanak

Sa stadiona u Varaždinu:Ivana Strahija • subota, 21.05.2011.

U utakmici protiv Intera Varaždinci su se digli iz depresije nakon pet poraza i s 3:0 osigurali ostanak u društvu najboljih.

Jurica Grgec
79'
Adrian Valentić
30'
9
Arber Abilaliaj
68'
5
Ivan Mršić
68'
Ilija Lončarević

Najvažniju utakmicu sezone, kako je ispalo, Varaždinci su igrali protiv Intera iz Zaprešića. Iako je motiv, odnosno nedostatak istog, najavljivano kao najveća slabost igrača Ilije Lončarevića, pošto su oni svoje odradili već kolima prije, prva se šansa susreta ipak piše gostima.

Trajkovski se naime s loptom probio u domaćih 16 metara prije no što su ga domaćini uspjeli zaustaviti. To je malo uzbunilo Varaždince, pa kreću u opsadu gostujućeg gola, što je donijelo ploda već u devetoj minuti.

Početne postave

Samir Toplak je na travnjak poslao sastav u formaciji 4-2-3-1: Krklec - Tkalčić, Škvorc, Sušac, Šimek – Šafarić Brlečić – F. Škvorc, Glavina, Golubar – Vugrinec

Ilija Lončarević na travnjak je izveo formaciju 4-3-3: Jurić-Bare – Herceg, Barišić, Gulić, Balić – Yankep, Todorčev, Šarić – Kramarić, Trajkovski, Budimir

Šimek je proigrao Golubara, a on je u gužvi nogu pred Interovim golom našao Filipa Škvorca, koji prizemnim udarcem matira gostujućeg golmana. Pogodak i vodstvo daju domaćima polet, pa prilike za povećanje rezultata imaju Vugrinec i Šafarić, dok je na drugoj strani igrališta opasan bio Budimir.

Domaća inicijativa nastavlja se do kraja poluvremena, uz prečku Golubara i slobodni udarac Šafarića, dok tik pred odlazak na odmor Inter ima udarac iz kuta kojeg izvodi Kramarić, ali priliku ne koriste njegovi suigrači pred varaždinskim golom.

U drugo poluvrijeme Varaždinci ulaze s jednom izmjenom, umjesto Tkalčića je Samir Toplak u obrambeni red poslao Kvesića, dok je Lončarević već ranije morao napraviti zamjenu, jer se ozlijedio Todorčev, čije je mjesto zauzeo Valentić.

122

Davor Vugrinec postigao je svoj 122. gol u HNL-u, a šesti ove sezone. Za dostizanje rekorda Igora Cvitanovića nedostaju mu dakle četiri gola, a za prestizanje i izbijanje na čelo liste strijelaca i jedan pogodak više od toga. Interesantno je za spomenuti da je nastup Vugrinca u utakmici protiv Intera bio pod znakom upitnika doposljednjeg trena, jer zbog ozljede koljena nije trenirao cijeli tjedan.

Drugi dio opet ne počinje dobro za Varaždince. Herceg je loptu ubacio u domaći peterac, a nespretno je umalo u vlastiti gol šalje Sušac. Lopta na sreću Varaždina ipak prolazi s 'krive' strane stative.

No, brzo domaći dolaze do 2:0, u režiji Filipa Škvorca, koji je loptu točno vratio za Vugrinca, a iskusnom je igraču ostalo da matira Jurića-Baru i postigne svoj 122. gol karijere u HNL-u.

Inter se u igru pokušava vratiti uz dvije izmjene, a tek ušli Abilaliaj i Mršić prijete domaćim vratima. Ima i Varaždin svoje adute s klupe, a Glavica koji je ušao u igru u 70. minuti, u 78. već postiže pogodak, na dugu loptu Kvesića.

Nakon 3:0 Inter još više gubi motiv, iako treba spomenuti prečku Trajkovskog, no Varaždinci susret ipak privode kraju bez većih problema.