3. HNL Jug: Mladost pritišće Zmaja (M)

Josip Tolić • petak, 27.05.2011.

Situacija pred sam finiš 3. HNL Jug postala je sve zanimljivija na dnu - nakon 32. kola posljednjeplasirana Mladost za pretposljednjim Zmajem iz Makarske zaostaje samo dva boda. Proložani su vrijedne pobjede stigli na domaćem terenu protiv Jadrana (KS), dok su si Zmajevci iskomplicirali borbu za ostanak remijem protiv prvaka lige Raštana.

Nakon riješene borbe za prvu poziciju u ligi, drama u Trećoj HNL Jug preselila se na dno tablice. Posljednjeplasirana Mladost bodove spasa tražila je na domaćem terenu protiv Jadrana iz Kaštel Sućurca. Gol vrijedan tri boda i zadržanje šansi za ostanak u trećeligaškom društvu zabio je Marijan Bago u 89. minuti.

Makarski Zmaj, pretposljednji na ljestvici, imao je težak zadatak: pobjedom protiv prvaka Raštana zadržati razmak od 4 boda ispred Mladosti. U utakmicu su ušli vrlo dobro: sedma se minuta igrala kada je Birkić srušio Bakelića, a sudac Kristić pokazao na jedanaesterac za domaćine. Vodstvo Zmaja sigurnim kaznenim udarcem donio Josip Bagarić. Samo sedam minuta poslije Raštane izjednačuju pogotkom Gospića nakon lijepe povratne lopte Burčula.

Primorac 1929 na domaćem je terenu u Stobreču svladao šestoplasiranu momčad Zagore s 4:1. Za vodstvo Primorca precizan je bio Batinić u četvrtoj minuti, a s tim se rezultatom otišlo na odmor. Početkom nastavka Batinić je ponovno zatresao mrežu za 2:0 u 52. minuti. Unešićani se vraćaju deset minuta poslije pogotkom Emera. Konačno rješenje utakmice stiglo je u sudačkoj nadoknadi kad su Plazonić i Vuletić zabili dva pogotka za konačnih 4:1 i veliko slavlje domaćina.

Vjerojatno najuzbudljivija utakmica 32. kola odigrala se u Hrvacama, gdje je istoimeni domaćin ugostio pločanski Jadran. Jadran je poveo već u drugoj minuti iz kaznena udarca, koji je skrivio vratar domaćina Grčić, a iskoristio Karamatić. Hrvace se brzo vraćaju, već u 11' za 1:1 zabija igrač s brojem 11 Goran Nečić. Drugo vodstvo gostima ponovno donosi Karamatić golom u 24. minuti.

U nastavku se domaćini bude i preokreću stvari na terenu. U 75. minuti sudac Knezović sudi novi jedanaesterac, ovaj put za Hrvace, nakon što je Dabić u svom kaznenom prostoru nepropisno startao na Grubišića. Kapetan Maretić ne propušta priliku s bijele točke i vraća stvari na početak. Obrambeni igrač Hrvaca Dino Božinović u 82. minuti čini novi preokret prekrasnim pogotkom za 3:2 i tri boda domaćinima.

Dubrovački GOŠK lijepom je predstavom na Lapadu neočekivano svladao trećeplasiranog Velebita. U 11. minuti za 1:0 zaslužan je Vinko Čikato. Međutim, ono što će se najviše pamtiti iz ovog ogleda tek je uslijedilo. Na samom kraju prvog poluvremena napadač Goška Ante Kovačić sjurio se kroz gostujuću obranu, prošao nekoliko igrača i fenomenalan prodor okrunio lobom preko istrčalog vratara Velebita Šarića za 2:0, što je bio i konačan rezultat dvoboja.

Još jednom porazu momčadi sa samog vrha ljestvice mogli su prisustvovati gledatelji u Biogradu, gdje je Primorac svladao drugoplasiranog Neretvanca. U 52. minuti Brazilac Batista srušen je u šesnaestercu domaćih, a udarca s bijele točke prihvatio se Šime Marković i bez problema svladao mladog Likovića za 1:0. Taj se ishod održao do kraja dvoboja.

Neretva je svoj treći susret bez poraza odigrala u svome gradu. U Metkoviću je stradao blatski Zmaj s 3:1. U petoj minuti Delalić zabija glavom gol za vodstvo domaćina nakon asistencije Jelavića. Pola sata poslije za udvostručenje vodstva domaćina pobrinuo se Milinković. Za visokih 3:0 u 65' zaslužan je Škoro, koji je nespretno reagirao i zabio gol u vlastitu mrežu. Počasni pogodak za Korčulane postigao je Antić iz kaznena udarca u 81. minuti.

Konavljanin je pobjedom nad Dinarom preskočio kninsku momčad i sada se nalazi na 13. mjestu ljestvice 3. HNL Jug. U 25. minuti Božo Krilanović je zabio za 1:0 domaćina, a pred sam kraj utakmice konačan rezultat donosi Danijel Lazić, koji je u igru ušao samo devet minuta prije toga.

Omišani su se probili do četvrtog mjesta na tablici zahvaljujući pobjedi od 2:1 protiv kliškog Uskoka. Gosti su bili bolji u otvaranju, te poveli pogotkom Baraća nakon dodavanja Čalete. Samo tri minute poslije rezultat poravnava Marko Jordan, a pred sam kraj susreta vrijednu pobjedu domaćinima osigurava Tomislav Bilić nedugo nakon što je ušao u igru.