Brodosplit prošao "pakao" Vrgorca

Ante Dubravac • petak, 27.05.2011.

Brodosplit Inženjering prvi je finalist Hrvatske malonogometne lige. I u drugom susretu savladali su momčad Vrgorca i sada čekaju boljega iz ogleda Mejaša i Kijeva.

Druga utakmica finala malonogometne lige još jednom je pokazala zašto je ovaj sport toliko popularan. U fantastičnoj atmosferi, pred oko 1000 gledatelje Brodosplit je bio bolji od domaćina nakon izvođenja kaznenih udaraca.

Nogometaši Vrgorca nošeni vatrenim navijačima nisu mogli zamisliti lošije otvaranje utakmice. Nakon prvih 20 minuta na odmor odlaze s deficitom od 0:2.

Ipak, nakon stanke domaćin uspijeva pohvatati "konce" utakmice i za samo devet minuta dolazi do izjednačenja 2:2. U 33. minuti Radan zabija za novo vodstvo gostiju. Međutim, domaćini se ne predaju i pet minuta prije kraja preko Pervana dolaze do 3:3. Tim rezultatom završena je utakmica pa se krenulo u produžetke.

Prvih pet minuta završilo je bez pogodaka iako su obje momčadi igrale otvoreno i imale prilike za vodstvo. Pred sam kraj važnost utakmice sputala je momčadi pa je drugi produžetak protekao u puno opreznijoj igri i iščekivanju šesteraca. Na kraju su više sreće i znanja imali gosti iz Splita koji zasluženo slave s konačnih 7:6.

Protivnika u finalu Brodosplit bi mogao saznati u subotu kada se u drugoj utakmici sastaju Mejaši i Kijevo Knin. U prvom susretu u Kninu slavio je domaćin rezultatom 5:2.