Zagreb još jednom prvak

Ivana Strahija • subota, 28.05.2011.

Prvakom Hrvatske večeras je još jednom postao Zagreb, koji je u posljednjoj utakmici sezone svladao našički Nexe. Sa sezonom su gotovi i Varteks di Caprio, koji je izgubio od Siscije, te Medveščak, koji je protiv Karlovca imao impresivnih +10 ranije ovog tjedna.

U borbu protiv svog jedinog konkurenta, našičkog Nexea, Zagrepčani su krenuli ozbiljno i do 10. minute imali četiri pogotka prednosti (11:7). +4 su igrači novog prvaka zadržali do kraja poluvremena, u kojem su se pogocima posebno istaknuli Matulić i Kopljar (po pet).

U drugom poluvremeno CO Zagreb samo povećava rezultatsku udaljenost sebe i Nexea, koja je udvostručena nakon 13 minuta igre (23:15). Konačnih 13 golova prednosti Zagrepčana još jednom je dokazalo da u Hrvatskoj postoji samo jedan mogući rukometni prvak.

Nexe sigurno nije očekivalo tako teški poraz i to nije baš lijep način za završetak još jedne inače uspješne sezone, sa svega pet izgubljenih bodova u 30 kola. Najbolji je kod Našica bio Obad s 5/7 golova (2 sedmerca), dok su vratari Rajković i Šunjić zajedno skupili 13 obrana. Kod Zagreba, najbolji je strijelac bio Kopljar (7/9), a vratari, Šego, Škof i Pešić, obranili su skupa 20 našičkih šuteva.

Varteks je sezonu zaključio domaćim porazom, bolja je bila Siscija i to za devet golova. Početak utakmice donio je neizvjesnost, jer su se Siščani prvo odvojili na 4:1, da bi ih Varaždinci dostigli uz pogotke Žganca i Vidačeka, a pogotkom Sršena i prestigli (6:5). Siščani se opet vraćaju u vodstvo i odlaze na +6 (12:18), no u završnici prvog dijela domaćini preko Žnidarića i Prolea te Turana smanjuju na -2 s kojima se odlazi na odmor.

U drugom dijelu nije bilo nastavka varaždinske serije, Siščani vodstvo više nisu ispuštali i upisali su pobjedu pred ljetovanje. U domaćim je redovima Turan imao 6/8, a u gostujućima se istaknuo Šprem s 9/10.

• Obrisan korisnik28.05.2011. u 12:06
    nažalost najtrofejniji sport u hrvatskoj nema mjesta čak ni na sportnetu koji je inače odličan portal... tužno
  • Cholo28.05.2011. u 11:39
    Cholo
  • Obrisan korisnik28.05.2011. u 11:17
    isusami, ne da je polufinale nego final four, najveci klupski rukometni event o kojem ne mozes nista procitat na sportskoj stranici, sramota ste, pocevsi od novinara pa do urednistva!
  • Obrisan korisnik28.05.2011. u 11:09
    danas je polufinale lige prvaka i nema clanka koji govori o tome ...SRAMOTA SPORNET !