Radnik prvak

Ante Dubravac • ponedjeljak, 30.05.2011.

Posljednjim 34. kolom završena je sezona u Trećoj HNL Zapad. Iako je na gostovanju u Dugom Selu odigrao 1:1 Radnik je osigurao prvo mjesto. Posljednje tri pozicije zauzimaju Moslavina, Rudar i Medulin.

Nogometaši Radnika gostovali su u Dugom Selu. a utakmica je završila podjelom bodova. Već u petoj minuti Dugo Selo dolazi u vodstvo. Strijelac za 1:0 je Mario Rac. Pokušaji gostiju da dođu do pogotka urodili su plodom u 50. minuti kada najstrožu kaznu sigurno realizira Kristijan Polovanec. Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao što je ujedno značilo da Radnik kao prvoplasirana momčad Treće HNL Zapad ulazi u Drugu HNL.

Drugoplasirani Grobničan gostovao je u Senju kod Nehaja i slavio s minimalnih 1:0. Ključan trenutak utakmice dogodio se u 32. minuti kada za slavlje gostiju zabija Sanjin Grbac.

Posljednju utakmicu sezone Zelina je odigrala pred svojim navijačima i bila bolja od Novalje rezultatom 5:0. U 18. minuti Jurica Kotarski dovodi domaćina u vodstvo. U 24. minuti velika prilika za Novalju, međutim Mark Kostešić se ne snalazi najbolje. Samo minutu kasnije uslijedila je kazna za veliki promašaj. Krešimir Bingula odlično asistira Vedranu Mesecu koji od desne vratnice pogađa za 2:0. U 37. minuti po desnoj strani odlično prolazi Elvis Peco i asistira Filipu Orozu kojem nije bilo teško zabiti za 3:0. Ni tu nije bio kraj mukama Novalje u prvom dijelu. Igrala se 43. minuta kada kapetan Zeline Edin Mujčin podsjeća na svoje najbolje dane i odlično izvodi slobodan udarac za 4:0. Peti pogodak djelo je Tomislava Šuškovića u 81. minuti utakmice nakon solo prodora.

Orijent i Crikvenica odigrali su efikasnu utakmicu, a s konačnih 4:1 sigurno su puno zadovoljniji domaćini. Već u četvrtoj minuti Ivan Bogičević zabija za 1:0, ali samo 11 minuta kasnije poravnava Mate Brajković. Nakon toga slijede dva brza gola Orijenta. Prvo u 24. minuti pogađa Luka Barišić, a u 29. minuti na 3:1 povisuje Stjepan Mikulić. Posljednji pogodak na susretu djelo je Ivana Jasprica u 80. minuti.

Nogometaši Segeste na domaćem terenu su savladali momčad Krka rezultatom 4:2. Nakon uvodnog ispitivanja snaga Segesta je povela u 21. minuti, a strijelac je Damir Baglama. Samo osam minuta kasnije Marko Medarić povisuje na 2:0. Bio je to ujedno i rezultat s kojim se otišlo na odmor. Odmah na početku drugog dijela Matej Dumbović pogađa za uvjerljivih 3:0. Tračak nade gostima u 65. minuti vraća Zoran Stanivuk, međutim u 75. minuti Bernard Blažinić opet podiže prednost na 4:1. Golijadu u Sisku zaključio je Matko Maglić u 77. minuti koji postavlja konačnih 4:2.

Vrapče je s uvjerljivih 6:0 bilo bolje od Rudara. Od samog početka utakmice bilo je jasno da Rudar nema velike šanse za izvući povoljan rezultat, a kako je utakmica odmicala jedini cilj bio je spašavanje od teškog poraza. Već nakon prvih 45 minuta domaćin je imao velikih 5:0. Serija je počela u 12. minuti kada za 1:0 zabija Ivan Obšivač. Samo šest minuta kasnije odličan prodor Vedrana Cetine koji asistira Anđelku Cigrovskom za 2:0. U 32. minuti obrnuta situacija, asistent je Cigrovski, a strijelac Cetina. Nakon dvije minute Vrapče dolazi i do četvrtog gola. Odličan udarac Nikole Halužana završava u desnim rašljama nemoćnog vratara Sanjina Vozile. U 38. minuti za 5:0 svoj drugi pogodak postiže Obšivač. Nakon uvjerljivog prvog dijela domaća ekipa se poprilično opustila pa do kraja utakmice postiže još samo jedan pogodak. U posljednjoj minuti utakmice konačnih 6:0 iz slobodnog udarca postavljaMarko Trgovčević.

Od ostalih rezultata treba izdvojiti pobjedu Jadrana na gostovanju u Rovinju rezultatom 2:1 i podjele bodova u utakmicama između Vrbovca i Moslavine te Opatije i Medulina 1921.