Vodeni sportovi

Treće mjesto za utjehu Mladosti

Tea Lokas, Matej Milanović • subota, 04.06.2011.

Mladost je nakon poraza u prvoj utakmici protiv Partizana izgubila šansu da se natječe za prvaka Europe, no u današnjoj "utješnoj" predstavi protiv Budve pobijedila je rezultatom 14:12. Susret ni nakon dva produžetka nije dobio pobjednika pa se o trećem mjestu moralo odlučivati ruletom peteraca...

MLADOST - BUDVA 14:12

(2:1, 1:4, 1:2, 4:1, 2:1, 0:1, penali: 4-2)

Final Four Eurolige, utakmica za 3. mjesto

Rim, Bazen na Foru Italicu

Mladost: Pavić, Vukičević, Perić, Letica, Petković, Pavičić, Udovičić 4, Brlečić 1, Karač 4, Muslim, Hinić, Buljubašić, Lončar 1, Trener: Kobeščak.

Budva: Šefik, Petković 1, Bašić, Danilović 1, Ljubanović, Tičić, Pejaković, Pasković 3, Vukčević 2, Žanetić, Trbojević 1, Jokić, Boyd 2, Trener: Mačić.

Suci: Stavropoulos (Grčka), Alexandrescu (Rumunjska)

Igrač više: Mladost 3/12, Budva 7/12

Momčadi su u susret ušle oprezno; prvi pogodak postigao je Budvin Danilović, a uslijedila su dva gola zaredom od strane zagrebačke momčadi, točnije Karača i Lončara.

Nešto uzbudljivija bila je druga četvrtina, no četiri od pet pogodaka postignutih u drugom dijelu otišlo je na stranu Budve, čime je crnogorska ekipa preokrenula vodstvo Žabaca i na odmor otišla s 5:3 u džepu. Boyd je u tih osam minuta zabilježio dva pogotka te Vukčević i Pasković po jedan, dok je za Mladost "igrao" samo Udovičić koji je u jednom trenutku minimalno odcijepio Zagrepčane od Budvana (za 3:2).

Nakon razgovora s trenerom u trećoj je četvrtini Mladost primila dva pogotka manje, ali zabila ponovno samo jednom. Prvo je Brlečić smanjio na 5:4, a zatim je Petković pri igraču više za Budvu vratio stvari na "svoje" mjesto upisavši 6:4. Pasković iz kontre dovodi Crnogorce na velikih 7:4, koliko je ostalo zapisano na semaforu prije posljednjih osam minuta igre.

Srećom, "alarm" je zazvonio u kapicama Žabaca, koji u posljednjim minutama susreta ipak shvaćaju da bi mogli ostati bez "ispaljenog metka" u Vječnom gradu. Karač nastavlja svoju misiju iz prvog dijela u približava Mladost na 7:5, a Vanja Udovičić ga "pokriva" upisavši 7:6 s igračem više. Vukčević je pokušao osvijestiti svoju momčad ubacivši za 8:6, no Mladost ponovno preko Karača i Udovičića hita do izjednačenja (8:8). Zagrebačka momčad dvije minute pred kraj imala je poravnat rezultat, a u zadnjem napadu pružila se prilika Muslima da nakon regularnog dijela odvede hrvatske predstavnike do bronce, no loptu su zaustavila Šefikova vrata.

Situacija ni nakon produžetaka nije izgledala puno drugačije. Naime, u prvom dijelu, koji je bio znatno "bogatiji" pogocima, za Mladost su poentirali Karač iz situacije s igračem više te Udovičić za 10:8. Trbojević je doveo Budvu u nešto bolji položaj zabivši za 10:9 s igračem više, rezultat kojim je započela i posljednja dionica susreta prije peteraca. U drugom produžetku Budvu je spasio Pasković koji je preplivao bazen i natplivao sve igrače Mladosti za važni pogodak kojim na semafor upisuje 10:10.

Brlečić i Pasković izmijenili su se na pet metara od protivničkih vratara i uspješno odradili svoj dio posla. Nakon njih, red je bio na Muslimu i Daniloviću. Dok je Muslim uspio prevariti Šefika, Daniloviću isto nije pošlo za rukom u izravnom okršaju s Pavićem. Mladost je, ohrabrena obranom, nanizala još dva pogotka iz penala, a Boyd je u posljednjem pokušaju još jednom promašio za Budvu, čime je mukom izborena pobjeda Zagrepčana izbila na "površinu".

Statistički i faktički, Mladost su osim Pavića do slavlja doveli raspoloženi Karač i Udovičić s po četiri pogotka. Kod poražene Budve istaknuli su se Pasković s tri pogotka te Boyd i Vukčević s po dva.