Vodeni sportovi

Partizan dostigao Mladost

Iz Rima:Matej Milanović • subota, 04.06.2011.

Vaterpolisti Partizana svladali su moćni Pro Recco u finalu Eurolige i osvojili prvi naslov prvaka Europe nakon 35 godina, odnosno sedmi put u svojoj povijesti. U finalu su potpuno nadigrali branitelje naslova, prije svega odličnom igrom s igračem više...

PARTIZAN - PRO RECCO 11:7 (2:1, 5:4, 2:1, 2:1)

Final Four Eurolige, Finale

Rim, Bazen na Foru Italicu

Partizan: Soro, Chatziteodorou, Rađen, Korolija 3, Aleksić 2, Pijetlović 2, Prlainović, Radović, Mandić, Mitrović, Vujasinović 2, Ćuk 1, Živojinović, Trener: Milanović.

Pro Recco: Tempesti, Burić 1, Madaras 3, Perrone, Kasas, Felugo, Filipović, Figlioli, Benedek, Zloković 2, Ivović 1, Molina, Nikić, Trener: Porzio.

Suci: Tulga (Turska), Borrell (Španjolska)

Igrač više: Partizan 6/7, Pro Recco 4/11

Peterci: Partizan -, Pro Recco 0/1

Meč Pro Recca i Partizana bio je očekivano finale ovogodišnje Eurolige, obzirom da se radi o dvije momčadi koje su kroz sezonu pokazale najviše. Oba su sastava u finale ušla sa šest titula, što je značilo da će pobjednik dostići Mladost na listi najuspješnijih sastava u Euroligi.

Utakmicu je bolje otvorio Partizan izbijanjem Duška Pijetlovića pred Stefana Tempestija, no talijanski vratar je zaustavio taj prvi udarac. Norbert Madaras doveo je u vodstvo branitelje naslova, ali je Partizan odmah odgovorio i preokrenuo na 2:1. U drugoj četvrtini je Boris Zloković izjednačio na 2:2, nakon čega je Partizan preuzeo inicijativu i vođen bivšim kapetanom Pro Recca, Vladom Vujasinovićem, poveo čak 7:4.

Madaras je s dva gola, krajem druge i početkom treće četvrtine vratio Recco na -1, 7:6, no Beograđani su odmah odgovorili preko Miloša Ćuka i Milana Aleksića za 9:6 čime je postalo sve izvjesnije da će naslov u Srbiju. U posljednjoj dionici Korolija je zabio dvaput za velikih 11:6 Partizana čime su nade Pro Recca definitivno potopljene. Do kraja je tek Zloković uspio smanjiti na konačnih 11:7.

Partizan je u utakmicu ušao hrabro, bez straha i bez respekta prema protivniku i od samog početka je pokazao da želi i da može osvojiti naslov. TItulu su osvojili između ostalog zbog odlične igre s igračem više. Samo jedanput Srbi nisu realizirali priliku, dok je Pro Recco zabio samo četiri puta u deset prilika. Pro Recco je pokušao preokrenuti minus od tri gola, u kojem su se našli u drugoj četvrtini, no upravo je u tim trenucima beogradski sastav pokazao veliku zrelost i serijom od četiri gola pobjegao na +5. Time je momčad Igora Milanovića potvrdila sedmu titulu u povijesti kluba, prvu nakon duge suše od 35 godina.