Brodosplit Inženjering prvak Hrvatske

Ante Dubravac • utorak, 14.06.2011.

U trećoj odlučujućoj finalnoj utakmici doigravanja Prve hrvatske malonogometne lige igrači Brodosplita su nakon produžetaka bili bolji od Kijeva i postali prvaci Hrvatske.

Domaća momčad na krilima pune dvorane od samog početka pokušava presingom po cijelom terenu doći do prednosti. Ipak, već u trećoj minuti hladan tuš za sve u dvorani. Odličnu asistenciju Bajrušovića koristi Osibov i dovodi Brodosplit u vodstvo 1:0. Već u idućem napadu domaćin dolazi do izjednačenja. Palavra odlično puca i hvata na krivoj nozi vratara Jukića za 1:1.

Nova prilika za Kijevo, ali udarac Protege odlazi malo pokraj desne vratnice. Na drugoj strani uzvraća Bajrušović odličnim solo prodorom, ali Knez spašava svoju mrežu. Brodosplit preuzima inicijativu međutim Knez sve brani. Trener domaćina osjeća da njegova momčad ne igra dobro i traži minutu odmora.

Vezane vijesti

U 13. minuti Kijevo dolazi u vodstvo. Odlično izveden indirekt, dok su se svi koncentrirali na šut iz daljine Babić ostaje sam na prvoj stativi i bez problema pogađa za 2:1. Do kraja prvog dijela obje momčadi su imale svoje prilike, ali bez rezultatske promijene.

Odmah na otvaranju drugog dijela velika prilika za Brodosplit, ali sa samo par metara od gola Suton ne pogađa. Dvije minute kasnije Palavra izlazi sam pred Jukića međutim reprezentativni vratar mu se baca pod noge i lopta odlazi u korner. U iduća dva napada velika sreća za goste, dva odlična udarca pogađaju stative. Prilike se izmjenjuju na obje strane i pravo je čudo je je rezultat još uvijek 2:1.

Nakon malog zatišja Brodosplit dolazi do izjednačenja u 29. minuti. Marinović puca s deset metara i odlično pogađa donji lijevi kut nemoćnog vratara Kneza. U 33. minuti i treća vratnica za Kijevo, pucao je Jelovčić. Do kraja susreta vidjeli smo puno oprezniju igru što je rezultiralo s malo prilika pa se susret nastavio s produžecima.

Prvi produžetak se nastavlja u dosta opreznoj igri, ipak treba izdvojiti dobar udarac Jelovčića koji odlazi malo pokraj gola. U 47. minuti Brodosplit opet dolazi u vodstvo. Aut s lijeve strane izvodi Bajrušović i odlično asistira Lauri koji odličnim volej udarcem zabija za 3:2. U idućem napadu gosti odlaze na dva razlike. zbunjenost u domaćoj obrani koristi Marinović i smireno pogađa za 4:2. Trener Kijeva odmah reagira i umjesto golmana uvodi još jednog igrača međutim vrlo brzo to koristi Osibov i povisuje na 5:2. Velika prednost je malo opustila goste pa Bogdanović ublažava poraz i postavlja konačnih 5:3.