Susjedi remizirali, trica Fulhama

Josip Tolić • četvrtak, 30.06.2011.

U večernjim utakmicama prvog pretkola Europske lige u akciji su bila i neka nama vrlo poznata imena, što zbog geografske blizine, što zbog lige u kojoj nastupaju. Tako je premijerligaš Fulham svoju europsku sezonu počeo slavljem od 3:0 nad NSÍ-jem s Farskih Otoka, a Široki Brijeg na Pecari je odigrao bez golova s ljubljanskom Olimpijom.

Na Craven Cottageu prvu europsku utakmicu odigrao je Fulham ugostivši NSÍ Runavik s Farskih Otoka, i to zbog kvalificiranja na temelju fair playa. Londončani su rutinski odradili prvu utakmicu sa "samo" tri gola u mreži slabašnih gostiju, a strijelci su bili Damien Duff, Danny Murphy i Andy Johnson.

Kuglice na ždrijebu u Nyonu i ove su sezone spojile Široki Brijeg i Olimpiju iz Ljubljane u prvom pretkolu Europske lige. Iako su prošle sezone s ukupnim rezultatom 5:0 prošli dalje, Širokobriježani u ovosezonskom dvoboju nisu uspjeli stvoriti prednost na Pecari u prvoj utakmici. Završilo je bez golova iako su gosti od 73. minute igrali bez isključenog Adnana Bešića.

"Susjedski" dvoboji igrani su i u Crnoj Gori i na Walesu. Podgorička Budućnost iznenađujuće je poražena na domaćem terenu od albanskog Flamurtarija iz Valone s 1:3, a The New Saintsi su remizirali sa sjevernoirskim Cliftonvilleom koji je lani izbacio vinkovačku Cibaliju. Bilo je 1:1.

Od ostalih rezultata koje vrijedi istaknuti slovenski Koper nije uspio pobijediti kazahstanski Šahter Karagandy, a niti švedski Häcken nije svladao znatno slabijeg protivnika, luksemburški Käérjeng 97. Malteška Birkirkara primila je samo jedan gol od albanske Vllaznije, a isto je uspjelo kazahstanskom Irtysh Pavlodaru na gostovanju kod poljske Jagellonije.

Islandski predstavnici imali su uspješnu večer: Reykjavik je slavio na Farskim Otocima protiv Fuglafjordura s 3:1, a Vestmannaeyar je na domaćem terenu bio bolji od irskog St Patrick's Athletica. Makedonska Renova na uzvrat kod sjevernoirskog Glentorana ide sa samo jednim pogotkom prednosti; u prvoj utakmici u Tetovu bilo je 2:1 za domaćine.

• Obrisan korisnik02.07.2011. u 22:32
    fulham je dao sve od sebe da ne nastupa u euroligi zadnje kolo al o tome su trebali mislit ranije,dobili crveni koji u citavoj sezoni nisu dobili kako bi se povarili u fair listi haha
  • Obrisan korisnik01.07.2011. u 13:53
    a jos sto je fk RAD dao 6 komada amaterima iz san marina
  • Obrisan korisnik01.07.2011. u 01:19
    imala je olimpija prilika, bolje su puno nego lani, al ipak je široki imao malo više pritiska plus igrača više, al nije htjela, zadnja minuta iznili je s crte! doduše, minutu prije i baćak (golman širokog) je jedva spriječio loptu da prijeđe crtu :) ugl, nadam se da će zabit gol u uzvratu, šteta... [više na forumu]
  • greenhorn01.07.2011. u 00:42
    stigao na kraj tekme, veli komentator da je i olimpja imala prilika kao i siroki, a gledao sam i ovaj crnogorci protiv albanaca, puno bolja buducnost, ali autogol i glup jedanaesterac uz neiskoristene prilike izazvali su bijes navijaca varvara ;)