Europska liga, Kvalifikacije, 1. pretkolo, 07.07.2011, 19:00 h, Andorra la Vella, Andora, stadion Estadi Comunal, gledatelja: 400
Suci: Hunter, Munn, Sharkey (Sjeverna Irska)
Lusitans
0:1(0:0) Varaždin
Mario Brlečić 62'
Varaždin

Sljedeća stanica Moldavija

Iz Andorra la Velle:Ivana Strahija • četvrtak, 07.07.2011.

U glavnom andorskom gradu Varaždinci su svakako bili bolja ekipa na terenu, stvorili su i više prilika, no kući se vraćaju s 1:0. Druga pobjeda je dobra vijest, no loša je da je Šafarić minutu pred kraj susreta dobio direktni crveni karton i neće moći igrati u Moldaviji.

Hugo Veloso
34'
12
Maicon dos Santos
61'

Samir Toplak

Iako su u prvom poluvremenu 'kampirali' na domaćoj polovici igrališta, Varaždinci nisu uspjeli postići pogodak. Imali su u prvih 45 minuta gosti u Andorri la Velli deset udaraca na gol, od čega šest u okvir gola, no ni jedna lopta nije pronašla svoj cilj.

Za razliku od njih, domaći su samo jednom uputili loptu na gol kojeg je čuvao Krklec, u 15. minuti pucao je Maciel, ali je varaždinski golman smireno obranio svoju mrežu.

Od gostujućih prilika možemo izdvojiti odličnu šansu Grgeca u 13. minuti, nakon što mu je loptu dodao Brlečić, no mladi nogometaš ne uspijeva nadmudriti domaćeg golmana.

U 24. minuti su jedan za drugim pokušavali Glavica i Tkalčić, a u 30. je Šafarić iz slobodnog udarca s dvadesetak metara pucao dobro, ali je golman Benitez odradio svoj posao. Tik pred odlazak na odmor Šafarić je izveo i treći udarac iz kuta, da bi Brlečić poslao loptu glavom daleko iznad domaćeg gola, pa se na odmor ide s 0:0.

Odmah na početku drugog dijela još jedna lijepa prilika Varaždinaca, u munjevitoj akciji je Glavina proigrao Glavicu, no ovaj loptu šalje pored vratnice. Odmah potom, na gol snažno puca Conjar, ali je Benitez i dalje siguran.

Konačno se rezultat mijenja u 62. minuti, kad je Brlečić došao do lopte, pobjegao svojim čuvarima, zaobišao istrčalog golmana Lusitansa i postigao pogodak za 0:1.

To njegovim suigračima daje dodatni motiv za napad, a dvije odlične prigode Glavina ne uspijeva iskoristiti za povećanje rezultata.

Kako Varaždinci svoje prilike ne koriste, igra se na kratko seli na drugu polovicu igrališta. Slobodni udarac za Lusitans izveo je Maciel, lopta leti ka varaždinskom golu, a mladi Mrmić, tek ušao u igru, bez problema brani svoju mrežu.

Do kraja susreta odličnu je priliku za uvjerljiviju pobjedu imao Brlečić, na dodavanje Glavine, no i ta šansa odlazi u nepovrat, a lopta pored gola.

Moramo još spomenuti da je u 89. minuti Šafarić grubim prekršajem zaustavio Martinsa, što je irski sudac 'nagradio' crvenim kartonom, pa kapetan neće moći igrati protiv moldavske Iskre-Stal u drugom pretkolu Europske lige.

(foto: Bojan Fošnar)