Ostali sportovi

Hrvaticama i posljednji poraz

Zvonka Keliš • subota, 09.07.2011.

U posljednjem kolu Europske lige odbojkašice Hrvatske ponovno su poražene. Turkinje su i ovoga puta bile bolje pobijedivši 3-0 u setovima.

TURSKA - HRVATSKA 3:0

(25:19, 25:17, 25:16)

ISTANBUL - Dvorana Burhan Felek Voleybol Salonu
Suci: Selin Konstantin (Aze) - Barev Stoyan (Bul)

TURSKA: Karakoyun, Güresen, Onur, Avci 3, Uslupehlivan 6, Toksoy 15, ÖNAL 3, Özsoy 14, Erdem, Ilyasoglu 2, Darnel 12, Cemberci Kirdar 5
IZBORNIK: Marco Aurelio Motta

HRVATSKA: Gligorović, Grbac 1, Malević, Kaleb 2, Čutura 6, Dugandžić 4, Fabris 3, Ikić 4, Kovačić 6, Došen, Alajbeg 9, Žmire
IZBORNIK: Marijo Bašelović

Istanbul je ponovno bio domaćin susreta odbojkašica Turske i Hrvatske. U posljednjem kolu Europske lige, Turkinje su iskoristile domaći teren te odnijele pobjedu nad Hrvaticama. Za razliku od pretposljednjeg kola, ovoga puta bile su još brže te im je za novo slavlje bilo potrebno 68 minuta.

Turkinje su u prvi set ušle s vodstvom 8:4, Hrvatice su stalno zaostajale, no pred sam kraj uspjele su se približiti na četiri poena zaostatka. To im, međutim, nije bilo dovoljno te su Turkinje prvi set odnijele s 25:19.

Drugi set krenuo je još lošije za naše odbojkašice. S prednošću od šest poena Turska je otišla na prvi odmor. Do kraja seta nije se puno toga promijenilo te je i drugi set otišao u korist domaće momčadi.

U trećem setu nije bilo ništa bolje. Tek malo približavanje Turkinjama za 16:11 da bi konačno set treći set završio uvjerljivom pobjedom Turske 25:16.

Najefikasnija u redovima Turske bila je Toksoy Bahar s 15 poena, a slijedile su ju Özsoy Neriman sa 14 te Darnel Neslihan s 12 poena. Najbolja kod Hrvatske bila je, ponovno, Jelena Alajbeg s devet poena.

Pod vodstvom Marija Bašekovića, koji je na klupu reprezentacije sjeo nakon odlaska izbornice Irine Kirilove Hrvatska je doživjela i posljednji poraz u Europskoj ligi.

Nakon svih 12 odigranih utakmica Hrvatska se nalazi na posljednjem mjestu ljestvice s tek jednom pobjedom i jedanaest poraza. Na vrhu tablice nalazi se Turska sa svih 12 pobjeda. Drugo mjesto pripalo je Rumunjskoj koja večeras igra i svoj posljednji susret s reprezentacijom Bjelorusije.

• Obrisan korisnik12.07.2011. u 11:41
    pa dobra ti je matematika!! 11 (jedanaest) poraza a ne 10 (deset) matematicaru!! pusti ti cure na miru,za razliku od muskih one ce u 10.mjesecu igrat europsko prvenstvo!!
  • Obrisan korisnik10.07.2011. u 01:20
    Nakon svih 12 odigranih utakmica Hrvatska se nalazi na posljednjem mjestu ljestvice s tek jednom pobjedom i deset poraza. Dobra matematika :))))
  • Obrisan korisnik09.07.2011. u 22:51