1. Hrvatska nogometna liga, 1. kolo, 19.07.2011, 20:00 h, Split, Gradski stadion u Poljudu, gledatelja: 18.000
Suci: Zlatko Šimčić, Havaić, Dević (svi Koprivnica)

Teška, ali zaslužena pobjeda Hajduka

S Poljuda:Bernard Jurišić • utorak, 19.07.2011.

Novi Hajduk uspješno je krenuo u novu sezonu. Teško, tek kasnim pogotkom Tomasova došli su do pobjede protiv Šibenika, koju su igrom potpuno zaslužili. Triput su Splićani pogađali šibensku vratnicu i dominirali igrom svih 90 minuta...

Zeni Husmani
61'
9
Ivan Brečević
74'
29
Niko Tokić
77'
Vjekoslav Lokica

Novu sezonu pod novim vodstvom Hajdukovci nisu mogli bolje otvoriti. Već u trećoj minuti proradio je napadački tandem Vuković - Vukušić i doveo "bile" u prednost. Vuković je ubacio loptu sa same gol-aut linije s lijeve strane, Ante Vukušić utrčao je na prvu vratnicu i zakucao loptu u mrežu za 1:0.

Tribine su uživale, gotovo 20.000 navijača domaćih očekivalo je nastavak rapsodije, no Šibenčani su brzo odgovorili. Krišto je u 8. minuti ubacio s lijevog boka, na vrhu peterca je najviši u skoku Andrej Vuk koji finim udarcem glavom vara Subašića za 1:1.

Hajduk je pokušavao odgovoriti, negdje do 25. minute trajao je pritisak, a posebno je raspoložen i lagan bio Tomasov, čije su lopte fijukale oko vratnice i prisiljavale gostujućeg vratara na bravure. Najbolju je prigodu propustio Vejić u 20. minuti, kad je s pet metara ispred pogodio gostujućeg stopera umjesto mreže već savladanog Blaževića.

I na otvaranju drugog dijela opet je Vejić u glavnoj ulozi. Njegov skok i šut glavom nakon ubačaja Tomasova u 47. minuti odsjeo je na gredi. Sreća je na strani Šibenčana bila i deset minuta kasnije kad je Vukušić krasno petom prebacio loptu za Vukovića, a ovaj s desetak metara pogodio u okvir vrata.

Pritisnuli su Splićani opet oko 70. minute, Balakov je u igru poslao i trećeg napadača Ahmada Sharbinija, koji je ubrzo potom zaprijetio. Uslijedile su dvije stopostotne prigode, Vukušić i Tomasov izlazili su oči u oči sa šibenskim vratarom, no nisu ga uspjeli savladati.

I treći put je sreća okrenula leđa Hajdukovcima u 77. minuti. Ahmad je pucao, zakačila je lopta jednog igrača Šibenika i po treći put "poljubila" vratnicu. Činilo se da je sreća definitivno na strani gostiju.

Pritisak "bilih" nije jenjavao, Vuković je odlično pucao, a Blažević obranio u 84. minuti. Šibenčani su zadnjih 10 minuta igrali s igračem manje jer je zbog ozljede morao izaći Blaić, nakon što je Lokica već izvršio sve tri zamjene.

A onda je u 86. sreća konačno "pogledala" Splićane. Ahmad je povukao kontru, proslijedio loptu na lijevo krilo Vukoviću, ovaj ubacuje na drugu vratnicu gdje Tomasov dočekuje loptu i gura je u mrežu i to - uz pomoć vratnice. Erupcija oduševljenja na tribinama, Hajduk je definitivno zaslužio pobjedu večeras.

• Pezer22.07.2011. u 03:50
    meni je izgleda dobro,samo da je naci novu desetku i stavit ga u ekipu umjesto Ljubicica i to bi trebalo biti jos bolje...
    Pezer
  • Lomax20.07.2011. u 13:20
    pobjeda zasluženija ne može bit. Vuković bi moga bit novi miljenik navijača
    Lomax
  • Obrisan korisnik20.07.2011. u 11:34
    Baš zbog toga šta su je prije misec dana cilu kupili, djeluje ka raštimani orkestar... Obrana triba bar jednu polusezonu, da funkcioniraju idealno, uz pretpostavku da stoperi nisu panjevi ala maloča i buljat
  • Obrisan korisnik20.07.2011. u 03:37