1. hrvatska nogometna liga, 1. kolo, 22.07.2011, 20:00 h, Stadion u Kranjčevićevoj, gledatelja: 1.000
Suci: Tihomir Pejin (D. Miholjac), Petrović (Valpovo), Berger (Osijek)

Lučko i Zadar do remija na startu

Iz Kranjčevićeve:Josip Tolić • petak, 22.07.2011.

Na startu novog prvenstva Lučko je u svojoj prvoj prvoligaškoj utakmici u povijesti uspjelo osvojiti bod protiv Zadra iako je do pred sam kraj utakmice držalo sva tri u džepu.

Saša Hojski
58'
13
Oliver Petrak
61'
15
Sandi Hudorović
88'
Igor Banović
63'
10
Luka Begonja
69'

Dalibor Zebić

Novi se prvoligaš nije uplašio protivnika s dugim prvoligaškim iskustvom i u prvom je dijelu prvog poluvremena imao terensku inicijativu uz nekoliko poluprilika.

U 12. minuti prvi udarac na utakmici djelo je Leopolda Novaka. Napadač Lučkog zaprijetio je s 20-ak metara udaljenosti, no nije bilo potrebe za intervencijom vratara Zadra Antonija Ježine. Upravo tada na stadion u Kranjčevićevoj dolaze navijači Zadra i kreću sa svojim repertoarom pjesama podrške klubu s dalmatinske obale.

Samo minutu poslije toga i Haris Mehmedagić s gotovo iste situacije pokušava priprijetiti, no ishod je bio isti. Valja istaknuti da je glavni sudac dvoboja Tihomir Pejin iz Donjeg Miholjca pustio agresivniju igru na terenu iako je u nekoliko slučaja mogao dosuditi prekršaj, a možda se i "mašiti za džep".

Druga polovica prvog dijela bila je mnogo sadržajnija od samog početka. U 25. minuti Lučko je imalo najbolju priliku u prvih 45 minuta. Nikola Rak izveo je slobodni udarac s lijeve strane, na pet metara fino pronašao Zlatka Palčića koji neometan glavom ne uspijeva pronaći okvir gola.

Zadrani se nakon te akcije počinju buditi i uspostavljati terensku ravnotežu. Već u idućem napadu Antonio Mršić odapeo je iz slobodnog udarca s 25 metara i vrlo dobro zagrijao domaćeg čuvara mreže Kovačića koji je lijepom paradom otklonio opasnost.

Mršićeva prilika ohrabrila je goste, pa su u sljedećim minutama Marin Con i Ivan Santini isprobali svoj udarac iz daljine, ali posla za Kovačića nije bilo.

Krajem prvog dijela sudac Pejin dodijelio je i dva žuta kartona. U 39' Slavko Blagojević zarađuje javnu opomenu zbog povlačenja Jure Jerbića, a četiri minute potom u bilježnicu se upisao i Ivan-Anton Vasilj na drugoj strani zbog udaranja lopte nakon dosuđena prekršaja za Lučko.

Malobrojnom gledateljstvu u Kranjčevićevoj u poluvremenu su se pridružila i dva "jaka imena", izvršni predsjednik Dinama Zdravko Mamić i tajnik Hrvatskog nogometnog saveza Zorislav Srebrić.

Zadar je lijepo krenuo u nastavak dvoboja. Nakon udarca iz kuta u 48. minuti Jakov Surać pronalazi Vedrana Gerca, no Kovačić blokira njegov pokušaj.

U 52. dogodio se povijesni trenutak. Lučko je zabilo svoj prvi prvoligaški pogodak u povijesti. Bila je to akcija u dva poteza; raspoloženi Novak u šansu je "lansirao" Nikolu Raka, koji finim odmjerenim udarcem s ruba šesnaesterca pronalazi suprotni kut Ježinina gola i donosi vodstvo Lučkom.

Asistent Novak samo četiri minute potom zarađuje žuti karton zbog neopreznog udaranja Mateja Jonjića, radi čega je braniču Zadra pukla arkada te je ostatak dvoboja morao provesti sa zaštitnom mrežicom na glavi.

Igra se ubrzo preselila na Lučkovu polovicu. U 63. minuti Jonjić požrtvovno dolazi do lopte i ubacuje na rub šesnaesterca gdje Mršić puca snažno, ali neprecizno, te pogađa Kovačića na vratima domaćina. Još jedna lijepa prilika za Zadrane bila je u 73': Surać je asistirao Igoru Banoviću koji nije loše pucao, ali Kovačić se iskazao refleksnom obranom.

Lučko je sve dvojbe oko pobjednika moglo riješiti u 83. minuti. Novak je u sjajnoj poziciji na svega nekoliko metara udaljenosti "mogao birati gdje će pucati", ali jako je slabo reagirao.

Domaćinima se to, kako nalaže nepisano nogometno pravilo, ubrzo i osvetilo u 87. minuti. Nakon jedne "ničije lopte" u šesnaestercu Lučkog sjajno se snalazi Luka Begonja i s desetak metara neobranjivo pogađa gol domaće momčadi za izjednačenje koje su, mora se priznati, Zadrani zaslužili, a rezultat se do kraja više nije mijenjao.

Solidna prvoligaška predstava u Kranjčevićevoj donijela je po bod svakome, a Lučko je pokazalo da nije slučajno "zalutalo" u elitno društvo i sigurno će brojni prvoligaši imati problema s izabranicima Dražena Biškupa.