1. Hrvatska nogometna liga, 1. kolo, 22.07.2011, 20:00 h, Stadion Gradski vrt, gledatelja: 2.000
Suci: Dalibor Mlakar (Zagreb), Grgec (Bistra), Olujić (Zagreb)

Mišo Gulić • petak, 22.07.2011.

Početak prvenstva donio je ogled starih prvoligaša, Osijeka i Rijeke, koji je završio miroljubivom podjelom bodova. Unatoč nešto izraženijoj inicijativi, domaći nisu uspjeli potpuno preokrenuti tijek susreta pa gosti put Rijeke odnose vrijedan bod.

Na otvaranju nove prvoligaške sezone u Gradskom vrtu, Osijek i Rijeka podijelili su bodove, a za punim plijenom ipak više mogu žaliti domaćini koji su i na samom kraju susreta imali dvije prigode, ali sjajan je bio gostujući vratar Lisjak.

Početak susreta nije ponudio mnogo uzbuđenja, a dobrih 15 minuta trajalo je "ispitivanje snaga". Igralo se većinom između dva šesnaesterca, a sredinom poluvremena konkretniji su bili domaćini pa je tako Švrljuga spasio siguran pogodak, nakon što je pucao Babić. Nove opasne situacije pred golom gostiju "složili" su Smoje i Šorša, ali rezultat se nije mijenjao.

Taman kada se činilo kako Osijek kontrolira tijek zbivanja, u 41. minuti poveli su gosti. Veliki dio posla odradio je Čulina koji je prošao između dvojice igrača, asistirao natrčalom Dediću kojem nije bilo teško pogoditi praznu mrežu za vodstvo gostiju od 0:1.

Odmah po otvaranju drugog dijela, u 47. minuti, Osiječani su naplatili inicijativu iz prvog dijela i golom Ljubojevića, nakon ubačaja Šorše, stigli do zasluženog izjednačenja.

Poslije izjednačujućeg pogotka, kada se očekivao dodatni pritisak domaćih, igra se primirila i domaći navijači ostali su uskraćeni za nove opasne nalete svoje momčadi.

U 83. minuti opasno je bilo pred gostujućim golom, ali odličan udarac Šorše sjajno je zaustavio Lisjak. Do kraja susreta još jednom su priprijetili Osječani, ali promjene nije bilo te su gosti mogli proslaviti osvojen bod na uvijek neugodnom gostovanju u srcu Slavonije.

• Obrisan korisnik23.07.2011. u 11:56
    Osijek i Rijeka uvijek igraju neke lude tekme. Ali Osijek je definitivno zaslužio pobjedu. Ako bude Osijek ovako dobro igrao, bit će jako dobrih rezultata. Naprijed, Osječani! Pozdrav iz Zagreba. Samo hrabro.
  • Obrisan korisnik23.07.2011. u 11:08
    osijek je bio bolji sve dok naš trener bilić nije razbio igru sa zamjenom vidakovića koji je igrao jako dobro. na istoku se čulo samo to da je dosta toga da igraju oni koji moraju umjesto onih koji zaslužuju.
  • Rege23.07.2011. u 01:11
    Osijek je bez dvojbe zaslužio sva 3 boda. Ali, bez obzira na gubitak 2 boda, ako će Osijek igrati ovako svaki puta, mjesto u vrhu, ali i podrška gledatelja neće izostati.
    Rege
  • russell22.07.2011. u 22:53
    trebali smo dobit...no i rijeci čestitke biliću wtf?!?!
    russell
  • Obrisan korisnik22.07.2011. u 22:49
    dečko, na kojoj si ti utakmici bio, moglo je komotno biti 6:1 za Osijek... U prvom poluvremenu je Rijeka osim gola imala još jednu šansu kada je igrac povukao 40 metara i promašio, a Osijek ( evo samo što se sjetim sada na prvu ) - Slobodnjak Babića ( spomenuo si ) - Smoje sam sa 7metara promašuje... [više na forumu]