1. Hrvatska nogometna liga, 1. kolo, 22.07.2011, 20:00 h, Gradski stadion, gledatelja: 2.500
Suci: Ivo Krečak, Perica (oba Šibenik), Crnčić (Vrbovec)
Slaven Belupo
Leon Benko 60'
1:0(0:0) Zagreb
Zagreb

Benko donio tri boda

Vedran Babić • petak, 22.07.2011.

U dosta rastrganoj utakmici s puno prekršaja, čak devet žutih kartona i jednim crvenim, nogometaši Slavena Belupa uknjižili su tri boda porazivši Zagreb 1:0...

Josip Jurendić
68'

Luka Pavlović

Strijelac jedinog pogotka bio je Leon Benko, čija je budućnost u dresu Farmaceuta bila upitna sve do prije dva dana.

Slaven je u većem dijelu prvog poluvremena bio bolja momčad, no morao se zadovoljiti s rezultatom 0:0 po odlasku na odmor. Gostujućim vratima prijetili su raspoloženi Mujanović i Benko, a Pjesnici su svoj prvi pravi udarac uputili tek u 27. minuti kada je Oršulić neometan s vrha domaćeg šesnaesterca pucao visoko preko gola.

Drugo poluvrijeme Zagrebaši su otvorili svojom najizglednijom prilikom, no Slavenov vratar Rodić u posljednji je trenutak stigao do lopte prije Dedića. Nakon toga, Slaven je ponovno preuzeo inicijativu. Brezovec i Vojnović uputili su nekoliko udaraca prema Vidakoviću, no bez uspjeha.

I onda, u 60. minuti domaćin je ipak poveo. Benko je sjajno prihvatio Milardovićevu loptu i smireno matirao Vidakovića. Do kraja utakmice gosti su bili praktički bezopasni. Nastavila se prilično agresivna, na momente i gruba igra, a sve to kulminiralo je isključenjem Pelaića, koji je zaradio drugi žuti karton u drugoj minuti sučeve nadoknade.

Tako je Slaven stigao do svoje prve pobjede u novoj sezoni i sigurno će s puno samopouzdanja krenuti u Split gdje ga sljedećeg vikenda čeka gostovanje na Parku mladeži.