1. Hrvatska nogometna liga, 1. kolo, 22.07.2011, 20:00 h, Stadion Branko Čavlović - Čavlek, gledatelja: 1.300
Suci: Mario Zebec (Cestica), Kezele, Skender (oba Rijeka)

Mišo Gulić • petak, 22.07.2011.

Na otvaranju nove sezone Karlovac je u dramatičnom susretu, zgoditkom u doslovno posljednjim sekundama, uspio savladati vrlo dobre goste iz Pule. Poveli su gosti pred kraj prvog dijela, ali riskantnija igra domaćih u nastavku dala je ploda te su uspjeli u potpunosti preokrenuti tijek zbivanja i slaviti vrlo vrijednu pobjedu.

Stjepan Kokot
46'
7
Tomislav Ivičić
46'
28
Boris Kutleša
90'
Srećko Lušić
14
(do 73')

Igor Pamić

Karlovac je na otvaranju prvenstva u doslovno zadnjim sekundama, golom Enesa Novinića, svladao Istru koja se pokazala u vrlo dobrom svjetlu, ali ipak nedovoljno dobro za odnijeti barem bod iz grada na četiri rijeke.

U prvim minutama dvoboja Karlovčani su se nametnuli Istranima, ali nisu nalazili načina da ozbiljnije ugroze mrežu vratara Mancea. Već do 15. minute igrači trenera Pamića, koji je dočekan velikim pljeskom, uspostavili su ravnotežu na terenu i bivali sve opasniji.

Prvu opasnu situaciju složili su nogometaši Karlovca u 20. minuti kada je Husić, nakon odlične povratne lopte Novakovića, s nekih 15-ak metara tukao preko gola. Nije dugo trebalo Istranima da uzvrate pa su šest minuta poslije, nakon lošeg "čišćenja" domaće obrane, udarcem Šehića bili u prigodi doći u vodstvo, ali lopta je prohujala tik pored desne vratnice.

Nova velika prigoda za Istru dogodila se u 38. minuti susreta kada je Alimi, na povratnu loptu Sušića, dobro tukao, ali ponovno pored vratnice. Ono što se nije dogodilo tada, dogodilo se četiri minute poslije. Terensku nadmoć i bolju igru Istra je naplatila golom Grbića, čiji je udarac okrznuo nekog od igrača Karlovca, prevario vratara i odsjeo u mreži za 0:1.

Nastavak susreta donio nam je angažiraniju predstavu domaćeg sastava, ali i vrlo opasne pokušaje gostiju. U 49. minuti dobro je pucao Šehić, ali dobro postavljeni Lovrić sigurno hvata loptu. Uzvratili su domaći nekoliko minuta poslije, ali udarac Novakovića iskosa lako hvata gostujući vratar Mance.

Igrala se 71. minuta kada je, nakon pokušaja Karlovčana, Sušić igrao rukom u svom šesnaestercu, a sudac pokazao na jedanaesterac kojeg je sigurno realizirao Željko Kovačević. Imali su Karlovčani odličnu prigodu i u 82. minuti kada je, nakon ubačaja Kovačevića, lopta došla do Novinića koji puca pored vratnice.

Kada je dio gledatelja već napustio stadion, u sudačkoj nadoknadi Kovačević je iz slobodnog udarca odlično ubacio na peterac gostiju, gdje sjajno reagira Novinić te pogađa mrežu Istre za 2:1 i velika tri boda na otvaranju prvenstva.