Marseille nevjerojatno do trofeja

Borna Rupnik • četvrtak, 28.07.2011.

Francuska liga često nudi neizvjesnost borbe za naslov prvaka, ali za ostanak, do zadnjih kola, a ni ovogodišnje izdanje Francuskog superkupa nije razočaralo. Naprotiv...

Za naslov pobjednika Francuskog superkupa borili su se Lille i Marseille, a u nevjerojatnoj utakmici održanoj u Maroku aktualni je prvak morao potpisati kapitulaciju.

Lille je, međutim, vodio 2:0 vrlo lijepim golovima Florenta Balmota i Edena Hazarda sve do 71. minute, kada je Dede Ayew postigao svoj prvi pogodak na susretu za smanjenje vodstva. No, Lille se nije dao zbuniti te je povisio na 3:1 preko svog prvog strijelca Moussea Sowa samo minutu poslije.

No, to je bila tek uvertira za furioznu završnicu. U 85. minuti Jeremy Morel vraća neizvjesnost pogotkom za 3:2, a u 87. minuti Loic Remy pogađa glavom za 3:3 i vraća stvari na početak.

U 90. minuti Lilleov Aurelien Chedjou radi prekršaj za drugi žuti karton, odnosno isključenje, te kazneni udarac Marseillea, koji u vodstvo pretvara Dede Ayew.

Ali ni tu nije bio kraj. U sudačkoj nadoknadi na 4:4 još je stigao poravnati branič Marco Baša, novim pogotkom glavom, da bi trofej Marseilleu u petoj minuti nadoknade osigurao Dede Ayew, upotpunivši hat-trick još jednim golom s bijele točke.