Europska liga, Kvalifikacije, 3. pretkolo, 28.07.2011, 19:30 h, Dugopolje, stadion Hrvatskih vitezova, gledatelja: 4.000
Suci: Sergej Karašev, Ilija Barišnikov, Tikhon Kalugin (svi Rusija)
Split
Split
0:0(0:0) Fulham
Fulham

Vedran Babić • četvrtak, 28.07.2011.

Prvi dio splitsko - engleskog okršaja ovog četvrtka završen je pomalo iznenađujuće bez golova. Na stadionu Hrvatskih vitezova u Dugopolju Split i Fulham odigrali su 0:0, a bolji dojam poslije 90 minuta ostavio je hrvatski predstavnik...

Ante Rebić
57'
90
Duje Čop
69'
13
Damir Rašić
85'
Steve Sidwell
76'
10
Pajtim Kasani
81'

Martin Jol

Neprepoznatljivi Fulham može biti zadovoljan što je iz Dugopolja izvukao 0:0. Koliko god nerealno zvučala ta rečenica, ona apsolutno stoji. Split je bio bolji, imao je više udaraca na gol, izglednije šanse, no nedostajalo mu je koncentracije i preciznosti u završnici i tako je propuštena velika prilika da se u prvoj utakmici dođe do iznenađujuće prednosti.

Gosti su, pak, u pojedinim dijelovima utakmice, posebice u prvom poluvremenu, djelovali prilično tromo i nezainteresirano.

U formaciji koju bismo najlakše mogli opisati kao 3-5-2 (Milović, Križanac i Vidić u zadnjoj liniji, Budiša i Marčić na bokovima, ali više prema naprijed), Split je hrabro i beskompromisno, ali nadasve smireno, organizirano i koncentrirano, krenuo u prvi okršaj s favoriziranim Fulhamom i već u šestoj minuti umalo poveo. Baraban je dugom loptom pronašao Ercega, koji je u situaciji jedan na jedan sa Schwarzerom pucao pored gola.

Šimić je dijagonalnim loptama proigrati svoje suigrače na bokovima, a kasnije mu se priključio i Vitaić, no bez konkretnog učinka. Raspoloženi i neugodni Erceg u 19. je minuti ukrao jednu naizgled izgubljenu loptu gostujućoj obrani i iz mrtvog kuta vratio loptu na peterac, no tamo nije bilo njegovih suigrača.

Veliki dio prvog poluvremena odigrao se na sredini terena, a Fulham je prvi udarac u okvir uputio tek poslije 30 minuta igre kada je s 20 metara pucao Zamora, ali ravno u Vukovića. Do kraja prvog dijela još su pokušali Baraban i Vitaić udarcima iz daljine, a na suprotnoj strani Johnson je pokušao udarcem iz mrtvog kuta, no Vuković je bio na pažnji.

U prvim minutama drugog poluvremena Fulham je krenuo nešto odlučnije, agresivnije, i u 50. minuti zaprijetio kada je Johnson ubacio u peterac, a Marčić u posljednji trenutak blokirao udarac Briggsa i praktički spasio čisti pogodak. Split se brzo othrvao tom početnom pritisku gostiju i ponovno smo gledali izjednačenu utakmicu.

Pravih prilika, međutim, nije bilo, ni s jedne ni s druge strane. Pokušavale su obje momčadi ponekim udarcima iz daljine, a tek je ulaskom Čopa 20 minuta prije kraja Split naoštrio oštricu svog napada. Bivši Hajdukov napadač našao se u nekoliko dobrih situacija od kojih je najizglednija bila ona iz 84. minute kada je prevario Bairda i onda s vrha kaznenog prostora pucao ravno u Schwarzera.

To je bila i posljednja prava prilika na utakmici. Fulham je bio potpuno bezopasan po domaća vrata, a ni Splitovci više nisu dobili šansu za pogodak.

• Obrisan korisnik29.07.2011. u 12:38
    čestitke dečki...vidi se da ste dobro organiziran klub od glave do repa i automatski time i ekipa igra dobro...jako dobro
  • Zinedine_Zidane29.07.2011. u 11:51
    tko bi rekao da će split odigrat najbolju hrvatsku euro utakmicu ovoga tjedna...kapa dolje dečki, pružili ste jednu odličnu predstavu koja je mogla rezultirat i pobjedom protiv jedne dobre engleske momčadi...svaka čast, bit će teško u engleskoj, ali nema predaje...
    Zinedine_Zidane
  • Obrisan korisnik29.07.2011. u 11:22
    To je nogomet, male momcadi ne zabe sta bi trebali protiv vecih i onda ispadnu, ali odlicno se split predstavio.. jos nam je malo povecao koeficijent u europi... :D
  • joka030529.07.2011. u 11:11
    Svaka čast Ivanu Kataliniću i igračima!!! Jedino je šteta što nisu išli po pobjedu jer teško da ćemo takvu utakmicu gledat i u Engleskoj