Europska liga, kvalifikacije, 3. pretkolo, 28.07.2011, 20:45 h, Stoke-on-Trent, Britannia Stadium, gledatelja: 25.000
Suci: Babak Rafati, Henschel, Thielert (svi Njemačka)
Stoke City
Stoke City
Jonathan Walters 3'
1:0(1:0) Hajduk
Hajduk

Vedran Babić • četvrtak, 28.07.2011.

Hajduk ima rezultat koji mu ostavlja realnu šansu za prolaz u četvrto pretkolo Europske lige, ali vjerujemo da su se u bijelom taboru ipak nadali da će postići barem pogodak i tako si olakšati posao u uzvratu. Do njega, međutim, nisu došli pa će Stoke u Split doći s prednošću od 1:0...

Dean Whitehead
75'
30
Ryan Shotton
88'

Krasimir Balakov

"Ratnička" momčad Stokea bliža je konačnoj pobjedi zahvaljujući ranom bljesku već iz treće minute poslije kojeg "Bili" nikako nisu uhvatili ritam.

Ne odveć lijepa utakmica protekla je bez previše pravih šansi, a Stoke je iskoristio svoju i zasluženo odnosi pobjedu. Potpuno je "umrtvio" Hajduk, koji nije uspijevao uspostaviti pas-igru koju novi trener toliko preferira.

Podrška Torcide

Stoke-on-Trent pohodilo je i otprilike 500 najvjernijih Hajdukovih navijača, čije se bodrenje na Britanniji moglo čuti i preko televizijskih ekrana.

Cjelokupna taktika Krasimira Balakova pala je u vodu već u trećoj minuti kada je Etherington s lijeve strane uputio jednu "svijeću", a u kaznenom prostoru Hajduka Walters ostao sam i glavom poslao loptu u suprotni kut Subašića. Rani pogodak ubrizgao je dodatnu dozu agresije domaćim nogometašima, koji su ubrzo zabili i drugi pogodak, no on je ipak bio poništen zbog zaleđa Jonesa.

Nakon početnih desetak minuta Hajduk se napokon malo oslobodio domaćeg pritiska i došao do zraka, no nikako nije uspijevao stvoriti ozbiljniju priliku za pogodak. Agresivni, rastrčani i snažni domaći igrači sačinjavali su neprobojan zid pored kojeg "Bili" jednostavno nisu mogli.

Stoke je, pak, prijetio preko famoznog Delapa i njegovih izvođenja auta, koji su redovito unosili pomutnju u redove Hajduka. Do kraja poluvremena bilježimo još udarac Etheringtona koji je Subašić lako ukrotio.

Nakon što su se uspješno obranili od pokušaja Etheringtona i Delapa, Hajdukovci su u drugom poluvremenu počeli sve više držati loptu u svojim nogama. Sve su više i boravili na suparničkoj polovici, no svi njihovi pokušaji obijali su se o čvrst i praktički neprobojan blok Stokea.

Do kraja utakmice igrao se nogomet kakav smo i očekivali večeras - ne baš lijep, ali vrlo borben i praktički "ratnički". Međutim, nikakvih izglednih prilika za pogodak nije bilo osim promašaja Hutha u sudačkoj nadoknadi. Englezi su se zadovoljili stečenim rezultatom i potpuno su zatvorili Splićane pa će na uzvrat s lijepom prednošću od 1:0.

• Obrisan korisnik29.07.2011. u 15:08
    subašić rupa 2 gol primio iz mrtvog kuta?? srica pa je zaleđe bilo..... i on reprezentativac da je hajduk pametan dove bi delača na posudbu ne moze on bit nikako gori od rupe subašića.
  • Obrisan korisnik29.07.2011. u 13:39
    ja nisam nezadovoljan njihovom igrom ja sam nezadovoljan jer vrlo slabo relaiziraju kontre,kad im se otvori prostir slabo iskoriste a mogu vrlo jednostavno do sanse za gol
  • Bogomdani29.07.2011. u 13:32
    Vidim da ovdje ima mnogo nezadovoljnih igrom Hajduka, nezadovoljan sam naravno i ja. No ja, za razliku od nekih, mislim da je to Hajdukova realnost i da trener ne može u ovoliko vremena puno napraviti sa igračima kakve ima. Nije problem bio u nezalaganju igrača, nego u njihovoj kvaliteti - stoga se... [više na forumu]
    Bogomdani
  • randy marsh29.07.2011. u 12:15
    sve je ovde otvoreno...
    randy marsh
  • Obrisan korisnik29.07.2011. u 09:09
    Ja sam otpočetka govorio da je Stoke solidan premierligaš i da Hajduk neće imat prevelike šanse.Al kak su igrali ovo je odličan rezultat.