1. Hrvatska nogometna liga, 2. kolo, 30.07.2011, 20:00 h, Stadion u Maksimiru, gledatelja: 1500
Suci: Vučkov (Rijeka), Premužaj (Varaždin), Fejer (Bjelovar)

Ibanez i Sammir riješili Cibaliju

S Maksimira:Borna Rupnik • subota, 30.07.2011.

Hrvatski prvak Dinamo upisao je i drugu pobjedu u prvenstvu. Za novih 2:0, nakon pobjede nad Interom, pobrinuli su se Luis Ibanez uz pomoć Cibalijinog vratara Mladena Matkovića, te Sammir...

Enor Pulić
57'
17
Vlatko Šimunac
67'
19
Krešimir Prgomet
75'
Stanko Mršić

Nogometaši Dinama ostvarili su pobjedu i u drugom kolu hrvatskog prvenstva. Dobili su Cibaliju u utakmici u kojoj Vinkovčani nisu pokazali mnogo, a Zagrepčani su do sva tri boda došli zasluženo.

Iako je jedini pogodak u prvom dijelu postigao uz veliku dozu sreće, Dinamo je prvih 45 minuta protiv Cibalije u potpunosti kontrolirao igru. Vinkovčani su bili rijetki gosti domaće polovice, a jedinu pravu priliku imali su u 23. minuti, kada je Domagoj Vida izgubio loptu, Dino Kresinger poslužio Mladena Bartolovića, a ovaj neprecizno pucao preko prečke Ivana Kelave.

U međuvremenu je Dinamo pritiskao, imao nekoliko udaraca iz kuta i solidnih ubačaja prema napadačkom dvojcu, Ivanu Krstanoviću i Anti Rukavini. Istaknuo se i u 15. minuti i Adrian Calello prizemnim udarcem s dvadesetak metara koji je prošao tik uz vratnicu.

U 26. minuti uslijedio je pokušaj nabacivanja Luisa Ibaneza, koji je većinu vremena proveo na Cibalijinoj polovici u ofenzivnim akcijama. Lopta je skrenula prema golu, a vinkovački čuvar mreže Mladen Matković neshvatljivo ju je uspio propustiti preko crte za Dinamovih 1:0.

Zagrepčani tu nisu stali. S desne je strane u više navrata centrirao Ivan Tomečak, koji je u 35. minuti okušao i udarac, a Krstanović je nakon jednog neuspjelog voleja pogodio Matkovićevu mrežu, no pomoćni sudac je bio označio zaleđe. Strijelac Ibanez je pri kraju poluvremena opalio previsoko iz slobodnog udarca, a prije odmora solo-prodorom je još zaprijetio Sammir.

Cibalia se nakratko trgnula početkom nastavka, pokušala preko Ninoslava Parmakovića i Kresingera, ali ubrzo je Dinamo nastavio biti dominantniji na terenu, a dobru je priliku u 51. minuti glavom propustio Krstanović. Bez većih zanimljivosti igralo se do 65. minute kada je sudac Domagoj Vučkov nakon "bliskog susreta" s Ibanezom isključio Enora Pulića, igrača kojeg je Stanko Mršić na teren poslao samo desetak minuta ranije.

Međutim, nisu gosti iz Vinkovaca tada pali. Štoviše, nakon nekoliko minuta s desetoricom prilike su imali Kresinger i Mario Lučić, koji je dobro testirao Kelavu iz daljine. Ibanez je potom nastavio svoj "šuterski trening", a najbliže je golu bio iz slobodnog udarca u 72. minuti.

S obzirom da Dinamo s igračem više nije uvijek igrao maksimalno izravno i okomito, na Maksimiru su se čuli i zvižduci, no priču je zaključio Sammir, nakon što mu je samo tri minute prije poništen pogodak iz slobodnog udarca - zbog prekršaja Fatosa Beqiraja u živom zidu. Akciju Dinama za 2:0 Brazilac je okončao udarcem s ruba šesnaesterca na ostavljenu loptu Rukavine.

Dinamo će tako bez velikog stresa dočekati uzvratnu utakmicu Lige prvaka protiv Helsinkija, koja je na rasporedu u srijedu.

• Obrisan korisnik01.08.2011. u 13:42
    Loše suđenje, nisam gledao snimku, ali crveni se s tribine činio prestrog, onih par zaleđa koje je dosudio dinamovcima je bilo sumnjivo, ali teško je to reć bez snimke.
  • Obrisan korisnik01.08.2011. u 13:39
    Daj sjašite više, pa svi mekećete isto, ili suci ili broj gledatelja, preskačete ko pokvarena ploča, reko bi čovjek da nemate većih briga. Je, bilo nas je ko vas na zadnjem kolu u Splitu, di vam je onda bila ljubav, a ne djir i ostali daveži i obmane? Sad vas je bilo 18.000 opijenih euforijom i... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik31.07.2011. u 15:43
    glupane
  • Obrisan korisnik31.07.2011. u 12:52
    Samo da HJK ispetardiramo u Zagrebu i onda možemo bez stresa pratit ostale europske tekme
  • Obrisan korisnik31.07.2011. u 12:17
    Pogleda sam sad sažetak. Dinamo puno bolji, Cibalia u drugom poluvremenu malo napala, ali sudac je crvenim kartonom ugasio svaku nadu. Mislim da je odluka bila loša, osobito jer su puno gluplji bili startovi Krstanovića (na Lučića, pa na golmana Matkovića), i Rukavine (na golmana)...