1. Hrvatska nogometna liga, 2. kolo, 30.07.2011, 20:00 h, Stadion na Kantridi, Rijeka, gledatelja: 3000
Suci: Vlado Svilokos (Sisak), Tomislav Hudika (Varaždin), Jerko Crnčić (Vrbovec)

Marin Pintur • subota, 30.07.2011.

U zanimljivoj utakmici Rijeka je na kraju ipak odigrala za jedan pogodak bolje od gostiju iz Lučkog, te tako došla do priželjkivana tri boda prije gostovanja na Poljudu...

Sandi Hudorović
66'
11
Miroslav Šarić
76'

Saša Hojski
81'
Dražen Biškup

Na tribinama ispod stijena Kantride se okupio lijepi broj gledatelja, njih oko tri tisuće. I nisu mogli poželjeti bolji početak utakmice. Nakon devet minuta igre, Riječani su došli do vodstva. Damir Kreilach je bio najviši i najspretniji nakon udarca iz kuta te glavom zatresao mrežu Lučkog.

Gosti su uzvratili preko Sarića, a u 15. minuti je na drugoj strani zaprijetio Sandi Križman, ali je bio zamalo neprecizan. Sredinom prvog dijela nogometaši trenera Dražena Biškupa su preuzeli inicijativu i u nekoliko navrata bili blizu izjednačenja. Prvi je pokušao Blagojević, no pucao je ravno u Lisjaka. Lijepu su akciju u 29. minuti izveli Rendulić i Rak čiji je udarac završio pored vrata.

Za Rijeku je poluprigodu propustio Andro Švrljuga, a najbolja situacija za izjednačenje je viđena u 43. minuti. Rak je vrlo lijepo petom proigrao Novaka, međutim ovaj je s 12-13 metara pucao preko riječkih vrata. Do kraja poluvremena Rijeka je pritisnula goste, ali se rezultat nije mijenjao.

Gosti iz zagrebačkog predgrađa su bolje i aktivnije otvorili nastavak, međutim najbliži pogotku su bili Riječani, točnije Čulina koji je loptu poslao preko gola. Strateg Rijeka Alen Horvat je 20 minuta prije kraja dvoboja dodatno zatvorio prilaze svojim vratima ubacivši u igru Dedića umjesto Križmana.

Nakon podužeg zatišja na terenu, dosta je uzbuđenja viđeno u posljednjih deset minuta. Prvo je za domaće nogom pokušao Kreilach, nakon njega još Čulina i Čaval. Svoj obol pobjedi Riječana je na kraju dao i standardno vrlo dobar vratar Lisjak spretno reagiravši u posljednjim trenucima dvoboja ispred Miroslava Šarića. Rijeka je tako došla do teške, ali ipak zaslužene pobjede.